Południowokoreańskie władze nawiązały kontakt z jednym z zakładników porwanych przez talibów - poinformował anonimowo jeden z oficjeli. W tym czasie koreańskiej agencji informacyjnej Yonhap udało się porozmawiać z dwójką przetrzymywanych.

Człowiek numer 3 w al Kaidzie był przez wiele miesięcy przesłuchiwany w tajnym więzieniu CIA w Polsce - twierdzi "New Yorker", którego przytacza "Gazeta Wyborcza". Amnesty International apeluje o śledztwo ws. tajnych więzień CIA w Polsce.

Francuscy specjaliści mają dziś przebadać wrak polskiego autokaru, który rozbił się pod Grenoble. Wyniki badań mają pomóc ustalić jego stan techniczny w momencie tragedii, w której zginęło 26 osób.

Kandydat opozycji Camille Chury zwyciężył w wyborach uzupełniających do parlamentu Libanu - brzmią oficjalne wyniki. Wcześniej zwycięstwo ogłosił jednak także jego rywal.

W internecie krąży film z wystąpieniem Amerykanina, który przeszedł na Islam - członka terrorystycznej organizacji. Mężczyzna namawia do ataków na cele w USA.

W stolicy Francji zmarł kardynał Jean-Marie Lustiger, były arcybiskup Paryża. Był wymieniany w gronie kandydatów na biskupa Rzymu, jednak nigdy nie sięgnął po to stanowisko. Jego rodzice pochodzili z Polski.

21 listopada 2006 roku nieznani do dziś sprawcy ostrzelali samochód ministra transportu Pierre'a Gemayela - zginął on w szpitalu. 13 lipca 2007 roku bomba zabiła innego ministra - Walida Eido. Dziś Libańczycy wybierają ich następców.

W ciągu ostatnich 7 lat liczba meczetów we Włoszech się podwoiła. Władze samorządowe pozwalają na ich budowę chętnie, mimo zagrożenia fanatyzmem i terroryzmem - ostrzega "Corriere della Sera".

Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych ustaliła w niedzielę nad ranem budżet wojskowy na rozpoczynający się 1 października rok finansowy 2008. Fundusze na tarczę zostały obcięte.

Na 110 lat więzienia skazał sąd w Kentucky amerykańskiego żołnierza, który uczestniczył w gwałcie i zabójstwie 14-letniej Irakijki, a także morderstwie trzech osób z jej rodziny.

Niezwykły mecz w stolicy Indii. Jedenastka Tybetu zagrała przeciwko drużynie z Delhi. Piłkarskie zmagania były protestem przeciwko zbliżającej się olimpiadzie w Pekinie w 2008 oraz chińskiej okupacji Tybetu.

Przedstawiciele brytyjskich władz potwierdzili, że wirus pryszczycy wykryty u zwierząt na farmie w południowo-wschodniej Anglii bardzo przypomina odmianę używaną do produkcji szczepionek w pobliskim laboratorium Pirbright.

Dwie osoby nie żyją, a dwie są poważnie ranne - to efekt wypadku w wesołym miasteczku na przedmieściach Paryża.