Dziesiątki ultraortodoksyjnych Żydów starły się z policjantami w Jerozolimie, protestując przeciw próbie zlikwidowania przez władze nielegalnej rzeźni. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego i armatek wodnych, aresztowali pięciu uczestników zamieszek.

Egipscy wojskowi rozważają przeprowadzenie wyborów parlamentarnych około dwa miesiące później niż planowano. Jak argumentują, pomogłoby to w kampanii wyborczej. O takie rozwiązanie zaapelowali przedstawiciele liberalnych partii.

Drugi tydzień działalności i druga awaria supernowoczesnej chińskiej szybkiej kolei. Tym razem pasażerowie 1300-kilometrowej linii pomiędzy Pekinem a Szanghajem zostali uwięzieni na kilka godzin w dusznych wagonach, kiedy z nieznanych przyczyn zabrakło napięcia w sieci trakcyjnej. Poprzednio pociągi unieruchomił piorun.

Jewgienij Miniajew był kiedyś kapitanem "Bułgarii". W wywiadzie dla portalu Lifenews.ru nie zostawia suchej nitki na firmie, która wynajmowała statek. Jego zdaniem, właściciel firmy Agroriecztur zmusił załogę szantażem do wypłynięcia w jej ostatni rejs. W katastrofie statku "Bułgaria" w niedzielę zginęło blisko 130 osób.

Zamach w Afganistanie w drodze na pogrzeb zamordowanego wczoraj przyrodniego brata prezydenta Hamida Karzaja. Tym razem celem napastników był gubernator prowincji Helmand. Udało mu się wyjść z zamachu bez szwanku. Sam pogrzeb przebiegał już bez większych incydentów.

Rosyjska rakieta Sojuz wyniosła w środę na orbitę 6 amerykańskich satelitów telekomunikacyjnych Globstar-2 - poinformowała rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos.

Wyrok 18 lat więzienia usłyszał Barry Ardolf, 46-latek z Minnesoty. Mężczyzna włamał się do bezprzewodowej sieci sąsiada i rozsyłał podszywając się pod niego treści pornograficzne oraz groźby wobec urzędników państwowych, w tym wiceprezydenta USA Joe Bidena.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zasugerował biznesmenom, by wybrali, kogo chcą jako prezydenta: jego czy premiera Władimira Putina. Doszło do takiej sytuacji podczas spotkania za zamkniętymi drzwiami z szefami 27 dużych przedsiębiorstw - napisał w środę dziennik "Wiedomosti".

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy i główny kandydat socjalistycznej opozycji Francois Hollande mają dokładnie takie same szanse na zwycięstwo w przyszłorocznych wyborach prezydenckich - wynika z opublikowanego w środę sondażu. "Sarko" zyskał kilka punktów procentowych po aferze z innym socjalistą w roli głównej - Dominique'm Strauss-Kahnem - w roli głównej.

Operacja podniesienia wraku "Bułgarii" została przełożona na 19 lipca - informuje agencja Interfax, powołując się na źródło w sztabie akcji poszukiwawczej. Opóźnia się transport w rejon katastrofy dźwigu pływającego. Wczoraj minister ds. sytuacji nadzwyczajnych Siergiej Szojgu zapowiadał, że akcja wydobywania wraku rozpocznie się 16 lipca. Nurkowie wydobyli do tej pory z rosyjskiego statku pasażerskiego "Bułgaria" 99 ciał. Wśród nich jest 19 dzieci. W ten sposób oficjalnie potwierdzona liczba ofiar wzrosła do 100, gdyż jedno ciało znaleziono zaraz po katastrofie.

Liza Minelli otrzymała Order Legii Honorowej. To najwyższe odznaczenie nadawane przez rząd francuski. - Moje marzenie się spełniło - powiedziała aktorka, po tym, jak minister kultury Francji przypiął jej odznaczenie. Artystka w marcu skończyła 65 lat.

Dwie jednostki, które przepływały w pobliżu tonącego statku "Bułgaria" i nie pomogły w akcji ratunkowej to drobnicowiec "Arbat" i pchacz "Dunajskij-66" - ustalili rosyjscy dziennikarze. Minister transportu Igor Lewitin zagroził ich kapitanom surowymi karami, a Komitet Śledczy wszczął dochodzenie. Dziennik "Izwiestia" dotarł do raportu kapitana jednego z tych statków, w którym tłumaczy, dlaczego nie wziął udziału w akcji ratunkowej.

By na zawsze pozbawić męża penisa, 48-letnia Catherine Kieu Becker z Kalifornii potrzebowała środków nasennych, liny, 25-centymetrowego noża i młynka do odpadków organicznych. Po wykonaniu kastracji wezwała do ciężko rannego małżonka policję. Funkcjonariuszom powiedziała jedynie: "Zasłużył na to".

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama ostrzega, że w sierpniu może zabraknąć pieniędzy m.in. na wypłatę emerytur, jeśli nie osiągnie porozumienia z republikanami w sprawie budżetu. - Nie mogę zagwarantować, że czeki zostaną wysłane 3 sierpnia, jeśli nie rozwiążemy tego problemu - powiedział w rozmowie z CBS. Obie partie mają czas na porozumienie do 2 sierpnia.

Los kupiony na Wyspach Brytyjskich dał komuś największą wygraną w historii euroloterii - 185 mln euro. Zwycięzca trafnie wytypował wszystkie pięć głównych liczb i dwie tzw. szczęśliwe gwiazdy.

Zdaniem pozarządowej organizacji Human Rights Watch, rebelianci walczący z reżimem Muammara Kaddafiego naruszali prawa człowieka. Mieli oni podpalić i splądrować cztery wioski oraz pobić zwolenników dyktatora podczas niedawnej ofensywy na Trypolis.

Ile Polek przerywa ciążę? Trudno policzyć. Oficjalne statystyki na pewno są zakłamane. Świadczy o tym choćby klinika w Niemczech, gdzie kobiety z Polski masowo poddają się aborcji.

Cały poniedziałek trwała akcja sprzątania miodu i pszczół z autostrady w stanie Idaho w USA. Owady wydostały się z ciężarówki, która chwilę wcześniej miała wypadek. Doszło do wielu użądleń.

Tradycyjnych w restauracjach McDonald's na Bliskim Wschodzie kanapek McFalafel nie będzie można już kupić w Izraelu. Z izraelskich sieci fastfoodowego giganta właśnie je wycofano. Podobno z powodu małej popularności.