Koniec barów karaoke w Korei Północnej

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale w Korei Północnej istnieją nadal takie formy ludzkiej aktywności, których komunistyczny reżim nie akceptuje. Po zakazie używania komórek, komputerów i faksów, zamknięciu salonów video, przyszedł czas zakazać Karaoke.

Serbia odrzuca projekt rezolucji ONZ

Premier Serbii Vojislav Kosztunica oświadczył w środę, że Serbia odrzuci nowy projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ na temat Kosowa, przygotowywany przez USA.

Parlament Europejski: TAK dla Traktatu

Europarlament zgodził się na otwarcie Konferencji Międzyrządowej mającej przyjąć Traktat Reformujący UE, a także przyjął raport na temat mandatu. Posłowie PiS zgłosili odrębne zdanie, bo mandatu nie uznano "za oczywisty sukces".

"Nie kamienujcie ludzi"

Amnesty International zaapelowała do Teheranu, by nie kamienować Iranki skazanej na śmierć za cudzołóstwo. Jej partnera stracono juz tydzień temu.

Priorytety UE: Traktat i rozszerzenie Schengen

Traktatu Reformujący już w październiku, rozszerzenie strefy Schengen, wzmocnienie gospodarki i pozycji UE w świecie - to priorytety portugalskiego przewodnictwa, która w tym półroczu kieruje działaniem Unii Europejskiej.

Szczygło: nierealne rosyjskie pomysły na tarczę

Zdaniem Aleksandra Szczygły, propozycja w sprawie tarczy antyrakietowej złożona przez Władimira Putina prezydentowi USA miała przede wszystkim zaskoczyć George'a W. Busha i była obliczona na efekt propagandowy w Europie Zachodniej.

Polscy eurodeputowani nie walczą już o Joaninę

Europarlament ma w środę przedstawić swoje stanowisko w sprawie ustaleń szczytu UE z czerwca i projektu nowego Traktatu. - Wygląda na to, że polscy eurodeputowani "odpuszczają" walkę o wzmocnienie polskiej pozycji po 2017 roku - relacjonuje korespondentka TVN24 Inga Rosińska.

Watykan: kościół ewangelicki to nie Kościół

Tylko Kościół katolicki zasługuje na miano Kościoła Chrześcijańskiego - głosi Watykan w swoim najnowszym dokumencie. Pojęcie to rozszerza na prawosławie, ale już nie na kościoły protestanckie.

Muzułmańscy rebelianci ścinają głowy

14 filipińskich żołnierzy zginęło przy próbie odbicia katolickiego księdza z rąk muzułmańskich separatystów. 10 z nich po śmierci rebelianci odcięli głowy.

Koniec oblężenia Czerwonego Meczetu

Jak podają pakistańskie władze - ostatecznie zakończyło się oblężenie Czerwonego Meczetu. Bilans walk to ponad 60 zabitych - w tym 8 żołnierzy i główny mułła - Abdul Rashid Ghazi. Uwolniono również 50 kobiet i dzieci, które były więzione w podziemiach meczetu.

Unia zajmie się Joaniną

Europarlament ma w środę przedstawić swoje stanowisko w sprawie ustaleń szczytu UE z czerwca i projektu nowego Traktatu.

Broń do pieca

Kilkanaście tysięcy sztuk broni z trafiło do hutniczego pieca w Sogamoso w Kolumbii. Karabiny, pistolety, granatniki i moździerze skonfiskowały władze, bądź dobrowolnie oddali je lewicowy partyzanci, prawicowe bojówki i przestępcy.

Katastrofa amerykańskiego samolotu

Dwie osoby nie żyją, a trzy są poważnie ranne po tym, jak mały samolot runął na jeden z domów na przedmieściach Orlando w USA. Pilot próbował awaryjnie lądować.

Pogrzeb ofiar masakry

Szczątki ponad 450 osób zostaną pochowane dziś w Srebrenicy w Bośni - w rocznicę masakry 8 tysięcy tamtejszych muzułmanów dokonanej przez serbskich żołnierzy.

Al-Kaida straszy Wielką Brytanię

Ajman al-Zawahiri, człowiek nr 2 w dowództwie międzynarodowej sieci terrorystycznej Al-Kaida, zagroził, że "odpowie" na niedawną decyzję władz Wielkiej Brytanii o nadaniu szlachectwa autorowi "Szatańskich wersetów" Salmanowi Rushdiemu.

Odpowiedzą za masakrę w Srebrenicy

Wysoki przedstawiciel wspólnoty międzynarodowej w Bośni i Hercegowinie, Słowak Miroslav Lajczak, zdymisjonował we wtorek jednego z dowódców policji w serbskiej części kraju i zawiesił w obowiązkach 35 tamtejszych funkcjonariuszy policji w związku masakrą Muzułmanów w Srebrenicy z 1995 roku.

"Rydzyk to Goebbels w koloratce"

- Nie można tolerować księdza, nawołującego miliony Polaków do nienawiści - apeluje Centrum im. Szymona Wiesenthala w Los Angeles. Centrum poprosiło Benedykta XVI o odwołanie o. Tadeusza Rydzyka.

Barroso: to nie Polska jest najtrudniejszym partnerem

- Przedstawianie Polski jako kraju antyeuropejskiego jest niesprawiedliwe i szkodliwe. Jeśli dziś w Europie jest jakaś proeuropejska opinia, to właśnie w Polsce - stwierdził szef Komisji Europejskiej, ale dodał: - Do Jaonniny wracać nie będziemy.

Mułła Czerwonego Meczetu nie żyje

W czasie szturmu armii pakistańskiej na okupowany przez radykałów islamskich Czerwony Meczet w Islamabadzie zginęło co najmniej 60 ludzi, w tym ośmiu żołnierzy i główny mułła meczetu.

10 samochodów miało wylecieć w powietrze

Grupa, która podjęła pod koniec czerwca trzy nieudane próby zamachów terrorystycznych w Londynie i Glasgow, planowała wykorzystać w sumie 10 samochodów-pułapek - donosi na swojej stronie internetowej brytyjski tabloid "The Sun".