Gotowi na Ramadan

Jest to szczególny czas nie tylko dla wyznawców Koranu. W rejonach napięć w krajach islamskich rośnie ryzyko zamachów. Dowódcy polskiego kontyngentu zapewniają, że polska misja w Afganistanie jest gotowa na każdą ewentualność.

Senat USA tnie wydatki na tarczę

O 85 mln dolarów Senacka Komisja Rozdziału Środków Budżetowych zmniejszyła w środę wieczorem (czasu USA) zaplanowane przez administrację fundusze na budowę systemu obrony antyrakietowej w Polsce i Czechach.

Indonezja: strach przed tsunami

Po kolejnych czwartkowych trzęsieniach ziemi indonezyjska agencja sejsmologiczna ponawiała ostrzeżenia o fali tsunami. Podobny alert ogłosiła japońska agencja meteorologiczna dla czterech krajów - Indonezji, Australii, Indii i Sri Lanki.

Nie będzie już sępów i goryli?

Być może już niedługo na Ziemi nie będzie można spotkać goryla równinnego, orangutana sumatrzańskiego czy sępa azjatyckiego - wymarciem zagrożonych jest ponad 16 tysięcy gatunków roślin i zwierząt.

Indonezja: Pierwsze ofiary trzęsienia ziemi

Co najmniej 6 osób zginęło, a ponad 40 zostało rannych na skutek silnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło w środę Indonezję. Wstrząsy powracają co jakiś czas, a władze kraju ponowiły ostrzeżenie przed tsunami.

USA zbombardują Iran?

Główny negocjator ds. nuklearnych Iranu Ali Laridżani zapowiedział, że jego kraj nie zrezygnuje z prac nad wzbogacaniem uranu. W odpowiedzi Stany Zjednoczone zastanawiają się nad zbombardowaniem irańkich instalacji nuklearnych.

Rosyjski rząd podał się do dymisji

Kilka godzin po dymisji gabinetu Michaiła Fradkowa poznaliśmy jego prawdopodobnego następcę. Władimir Putin zgłosił kandydaturę Wiktora Zubkowa, szefa Federalnej Agencji ds. Nadzoru Finansowego, na premiera.

Co czwarty ssak zagrożony wyginięciem

Specjaliści z organizacji ekologicznej World Conservation Union (IUCN) ostrzegają, że około 16 tys. gatunków grozi wyginięcie w najbliższej przyszłości. Co trzeci gatunek płazów i co czwarty ssaków jest zagrożony.

Prokuratura nie zajmie się śmiercią dziennikarza

"Wynik skłonności samobójczych" - taka jest zdaniem moskiewskiej prokuratury przyczyna zagadkowej śmierci znanego dziennikarza Iwana Safronowa. Jego koledzy z opiniotwórczego "Kommiersanta" uważają jednak, że Safronow zginął z własnej woli.

Bush ogłosi redukcję wojsk

W czwartek wieczorem prezydent USA George W. Bush w telewizyjnym przemówieniu ogłosi wycofanie z Iraku 30 tysięcy amerykańskich żołnierzy - przyznają przedstawiciele Białego Domu.

Wściekli wyborcy podpalili dom burmistrza

W Polsce wybory dopiero się zbliżają a w Gwatemali właśnie się zakończyły. Mimo, że tylko samorządowe to i tak przyniosły sporo emocji. Niezadowoleni z reelekcji swojego burmistrz mieszkańcy gminy Palin podpalili jego dom.

Internauci szukają Fossetta

Tysiące ludzi z całego świata dołączają się do poszukiwań zaginionego ponad tydzień temu milionera, poszukiwacza przygód i pilota - Steva Fossetta. Czynią to za pomocą swoich komputerów.

Premier Japonii rezygnuje

Dramatyczny spadek poparcia, zamieszanie wokół misji w Afganistanie i Iraku oraz korupcja w rządzie - to główne powody, dla których konserwatysta Shinzo Abe zrezygnował z kierowania japońskim rządem.

Ciemność widzę, ciemność

Mieszkańcy Ameryki Południowej mogli obserwować zaćmienie słońca, tym razem tylko częściowe. To niecodzienne zjawisko można było oglądać między innymi w Chile i Argentynie.

Nowy rok.. 2000

Siedem lat dłużej na nowe tysiąclecie musieli czekać mieszkańcy Etiopii. W nocy z wtorku na środę w stolicy kraju Addis Abbeba hucznie obchodzono nowy rok... 2000.

Paragwaj płonie

Potężne pożary w Paragwaju. W gaszeniu ognia bierze udział ponad 800 strażaków i żołnierzy. Prezydent kraju poprosił o pomoc sąsiadującą Brazylię, Argentynę, oraz Chile.

Półkwartę piwa, please

Brytyjczycy nadal mogą cieszyć się ze swojej odmienności i z ironicznym uśmiechem obserwować obcokrajowców, którzy borykają się z ich półkwartami, pintami, milami, funtami, uncjami, calami, stopami i jardami. Komisja Europejska zgodziła się na zachowanie tradycyjnego brytyjskiego systemu miar.

Polscy złodzieje na gościnnych występach

Wpadli tuż przed ucieczką do kraju. Ostatnie przedmioty skradli na lotnisku, gdy samolot już czekał na pasażerów. Według policji, dziewięciu Polaków zatrzymanych w Kopenhadze dokonało wcześniej wielu kradzieży w sklepach i bankomatach.

Policja oskarża rodziców Madeleine

Sprawa zaginięcia małej Madeleine McCan trafiła do portugalskiej prokuratury. W ciągu 10 dni decyduje ona, czy postawić zarzuty rodzicom dziewczynki. W ich samochodzie znaleziono "zaskakująco dużo" włosów dziecka.

Marsz przeciwko "islamizacji Europy"

"Stop islamizacji Europy" - skandowali w Brukseli demonstranci - w tym Polacy - w rocznicę zamachów na World Trade Center. Manifestację zorganizowano mimo zakazu burmistrza miasta.

Nowy Jork powstał z kolan

Stolica świata zamilkła. Tysiące ludzi w Strefie Zero, miliony w Ameryce i setki milionów na całym świecie czterema minutami ciszy uczciły pamięć ofiar zamachów z 11-go września.

Pociąg z ministrami ostrzelany

To miało być święto przybliżające slumsy Rio de Janeiro do normalnego świata - otwarcie przebudowanej linii kolejowej. Skończyło się na zawstydzającym incydencie z udziałem ministrów brazylijskiego rządu.

W Izraelu żądają odwetu

Palestyńska rakieta wystrzelona ze Strefy Gazy eksplodowała w bazie wojskowej w Izraelu. Według BBC, rannych jest 69 żołnierzy, w tym kilku ciężko. Do ataku przyznała się radykalna organizacja palestyńska Islamski Dżihad. W Izraelu żądają odwetu.

Łapówki za studia

Po 30 tys. euro łapówki płacili kandydaci na medycynę i stomatologię za "pomoc" w zdaniu egzaminu wstępnego na uniwersytecie w Bari na południu Włoch.

Apel o dzień bez Sarkozy'ego

Być może po dniu bez papierosa i dniu bez samochodu Francuzi doczekają się dnia bez Sarkozy'ego. Grupa osób wystosowała apel o niepokazywanie prezydenta w telewizji przez jeden dzień w roku.