Dzielnica seksu gaśnie

Już wkrótce ze słynnej amsterdamskiej dzielnicy rozpusty zniknie około 1/3 okien z czerwonymi światłami. Powód - właściciel kilku największych domów publicznych sprzedaje swoje imperium.

Bykownia - kolejny Katyń?

Grzebień z nazwiskami Polaków zamordowanych przez NKWD i pochowanych w lesie w podkijowskiej Bykowni odnaleźli pracujący tam specjaliści Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Rozmawiają, ale czy tylko o przyjaźni?

Północnokoreańska agencja KCNA poinformowała o odbywających się w Phenianie rozmowach z delegacją Syrii. Kilka dni temu pojawiły się zarzuty, że Korea Północna pomaga temu krajowi w realizacji programu nuklearnego.

Żołnierki w bikini dla ojczyzny

Izrael zdecydował się na nietypowy sposób promocji kraju. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało serię materiałów promocyjnych pokazujących skąpo ubrane kobiety w wojskowych mundurach.

Prokuratura zbada śmierć Jannat

Prokuratura we Wrocławiu wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie niespodziewanej śmierci małej Irakijki po powrocie do Ojczyzny. - Stęskieni rodzice chcieli nacieszyć się dzieckiem. Dlatego mogli zaniedbać podawanie lekarstw i konsultacje u lekarza - uważa dr Girish Sharma, który leczył dziewczynkę w Polsce.

Cieplej na linii Pekin-Watykan

Watykan zgodził się na konsekrację nowego arcybiskupa Pekinu. To kolejny krok do ocieplenia relacji Stolicy Apostolskiej z Chinami, które 56 lat temu zerwały stosunki dyplomatyczne z Watykanem.

Powodzie także w Afryce

Ghanę, Ugandę i wiele innych krajów środkowej Afryki nawiedziła największa od 35 lat powódź. Ponad półtora miliona ludzi ucierpiało na skutek żywiołu.

Sroga kara za karykaturę Putina

Za żart z prezydenta Władimira Putina zamknięta zostanie gazeta "Saratowskij Riepartior". W jednej z publikacji Putin został porównany do bohatera radzieckiego serialu - standartenfuehrera SS Maksa Otto von Stirlitza.

Potężny pożar na Florydzie

Najpierw eksplozja, potem morze ognia. W Deerfild Beach na Florydzie w Stanach Zjednoczonych w jednym z budynków wybuchły najprawdopodobniej zbiorniki z gazem.

Bin Laden grozi Pakistanowi. Zawahiri - Amerykanom

Osama bin Laden wypowiada wojnę prezydentowi Pakistanu Pervezowi Musharrafowi za zabicie radykalnego duchownego z Islamabadu Abdula Rashida Ghaziego. Tymczasem zastępca przywódcy Al Kaidy, Ajman al-Zawahiri, tradycyjnie wieszczy Amerykanom klęskę w Iraku i Afganistanie.

Nagła wolta Kwaśniewskiego

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski miał wygłosić w Berlinie laudację na cześć byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera, w związku z wręczeniem mu "Nagrody Kwadrygi". Zrezygnował, nie uzasadniając zmiany decyzji.

Warczący premier Rosji

Od zbesztania ministrów rozpoczął pierwsze posiedzenie swojego gabinetu nowy premier Rosji Wiktor Zubkow.

Dziennikarz walczy z "mitem Jana Pawła II"

Brytyjski dziennikarz David Yallop w swojej nowej książce zarzuca papieżowi Janowi Pawłowi II "tuszującą postawę wobec molestowania seksualnego nieletnich przez duchownych". To może opóźnić jego wyniesienie na ołtarze - pisze hiszpański dziennik "El Pais".

Piętnaście ulic Pavarottiego

W malutkim, siedmiotysięcznym miasteczku Nova Siri na południu Włoch, aż 15 ulic będzie nosiło imię zmarłego w tym miesiącu Luciano Pavarottiego.

Musharraf po raz drugi?

Wybory prezydenckie odbędą się szóstego października - powiedział agencji Reutera rzecznik pakistańskiej komisji wyborczej. Reelekcja prezydenta Perveza Musharrafa wydaje się niemal pewna.

Prezydent Iranu niechciany w Strefie Zero

Władze Nowego Jorku nie zgodziły się na wizytę prezydenta Iranu w Strefie Zero - miejscu gdzie stały zburzone w ataku Al-Kaidy wieże WTC. Jak tłumaczą - powodem są względy bezpieczeństwa.

Sekretarz Generalny ONZ przestrzega Izrael

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun wezwał Izrael do ponownego rozważenia jego środowej decyzji o uznaniu Strefy Gazy za "wrogą jednostkę" państwową. W swym oświadczeniu przypomniał też cierpienia ludności cywilnej tego obszaru.

W zamachu zginął parlamentarzysta

Co najmniej dziewięć osób, w tym chrześcijański deputowany, zginęło w zamachu w Bejrucie. Po eksplozji samochodu pułapki w pobliżu hotelu "Metropolitan" rannych zostało także około 30 osób.

Koniec poszukiwań Fossetta

Władze amerykańskiego stanu Nevada zaprzestają intensywnych poszukiwań milionera Steve'a Fossetta. Samoloty będą jednak w stanie gotowości do lotu w ewentualne miejsce katastrofy.

Sarkozy pod lupą prokuratury

Francuska prokuratura wszczęła śledztwo ws. mieszkania prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego - podaje "Forbes" na swojej stronie internetowej. Lokal w podparyskiej dzielnicy ówczesny mer miał kupić w cenie co najmniej 300 tysięcy euro niższej niż rynkowa.

Rozmowy o tarczy bez przełomu

Amerykańsko-rosyjskie konsultacje w sprawie tarczy antyrakietowej nie doprowadziły do zbliżenia stanowisk, twierdzi wiceminister spraw zagranicznych Rosji.

Barroso: jestem rozczarowany postawą Polski

- Oczywiście, że jestem rozczarowany. Jesteśmy w Europie przeciw karze śmierci - mówi TVN24 Jose Manuel Barroso. Polska zablokowała Europejski Dzień przeciw Karze Śmierci.

Papież nie chce widzieć Condoleezzy Rice

Papież Benedykt XVI konsekwentnie odmawia spotkania z amerykańską sekretarz stanu Condoleezzą Rice. Powodem mogą być różnice światopoglądowe - donosi "Corriere della Sera".

Tymoszenko: Ukraina nie dorosła do NATO

Julia Tymoszenko w wywiadzie dla "Ukraińskiej Prawdy" powiedziała, że społeczeństwo ukraińskie nie dojrzało jeszcze do dyskusji o członkostwie w Pakcie Północnoatlantyckim.