Królewska marynarka wojenna złożyła hołd brytyjskim żołnierzom, którzy podczas II wojny światowej zginęli na pokładzie jednego z zatopionych okrętów. Niszczyciel "Hunter" - wraz z ponad 100-osobową załogą - zatonął u wybrzeży Norwegii w kwietniu 1940 roku.

Uratowano wszystkich 755 rosyjskich wędkarzy dryfujących na krze po Morzu Ochockim - poinformowało ministerstwo ds. sytuacji w Rosji. Wcześniej podawano, że na lodzie, który oderwał się od wybrzeży Sachalinu - wyspy na rosyjskim Dalekim Wschodzie - mogły przebywać nawet dwa tysiące osób, w tym kobiety i dzieci.

Poszukiwała jej cała Hiszpania. Po blisko dwóch miesiącach ciało pięcioletniej Marie Luz Cortez znaleziono w pobliżu miejscowości Huelva, na południu kraju.

Z bazy Korou w Gujanie Francuskiej wystartowała rakieta Ariane-5. Wyniosła na orbitę pierwszy europejski transportowy statek kosmiczny "Jules Verne". To największy i najnowocześniejszy pojazd w europejskiej astronautyce.

Węgrzy głosują w sprawie zniesienia opłat za wizyty u lekarza i pobyt w szpitalu. Referendum zdecyduje też o przyszłości czesnego za studia.

Wiec pamięci i solidarności z dziećmi dawnego domu poprawczego Haut de la Garenne zorganizowali mieszkańcy brytyjskiej wyspy Jersey. Zebrani żądali rozliczenia winnych nieludzkiego traktowania dzieci.

Prezydent USA zawetował ustawę Kongresu zabraniającą CIA torturowania więźniów. Bush tłumaczył, że nie można pozbawiać wywiadu narzędzi niezbędnych w walce z terroryzmem.

Przed nowym prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem wszystkie drzwi w Niemczech stoją otworem - zadeklarowała w Moskwie kanclerz Angela Merkel. Podkreśliła, że chce kontynuowania współpracy i dialogu.

- To jest koniec rządu. Gabinet, który nie ma jednolitej polityki w sprawie Kosowa i granic Serbii, nie może funkcjonować - oświadczył w sobotę Vojislav Kosztunica i podał się do dymisji. Powiedział, że przyczyną jego rezygnacji są też różnice w koalicji w sprawie zbliżenia Serbii z Unią Europejską.

28 osób zostało rannych w wyniku wykolejenia się pociągu w środkowej Grecji- poinformowała w sobotę grecka policja. Skład jadący z Aten do Salonik wypadł z torów w okolicach Larisy. Co najmniej pięć wagonów znalazło się poza szynami.

Była somalijska supermodelka Waris Dire, która zaginęła w środę rano w Belgii jest cała i zdrowa. Kobietę odnalazła policjantka na jednej z głównych ulic Brukseli.

Na omywającym Antarktydę Oceanie Południowym doszło do starcia ekologów z japońskimi wielorybnikami. Ci pierwsi twierdzą, że Japończycy do nich strzelali, drudzy: że przeciwnicy polowań rzucali w nich "granatami ogłuszającymi".

Fala gwałtownych burz śnieżnych nawiedziła w piątek rejon Środkowego Zachodu Stanów Zjednoczonych. W stanie Arkansas spadło ponad 30 cm śniegu, a ponad 44 tys. domów i biur zostało pozbawionych prądu.

Choć cisza wyborcza przed hiszpańskimi wyborami parlamentarnymi trwa od północy, liderzy dwóch głównych partii rozpoczęli ją wcześniej. Jose Rodrigez Zapatero i Mariano Rajoy zawiesili kampanię już w piątek popołudniu w związku z zamachem w Kraju Basków. Na dwa dni przed wyborami zginał tam były radny Isaias Carrasco.

Była premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher została przewieziona do jednego ze szpitali w południowym Londynie "na badania profilaktyczne" - informuje BBC.

Konflikt pomiędzy Ekwadorem i Kolumbią zakończony - deklarują przywódcy obu krajów. Obaj prezydenci, Rafael Correa i Alvaro Uribe symbolicznym uściskiem ręki przypieczętowali w piątek porozumienie pokojowe.

- Jeśli nie chcecie, żeby nasza ludność malała, każda rodzina powinna mieć troje dzieci. To wasza decyzja - powiedział premier Turcji Recep Tayyip Erdogan na spotkaniu z okazji Dnia Kobiet.

Sąd w Oxfordzie kazał 41-letnią Polkę Jolantę K. na dożywocie za zamordowanie w 2007 roku swojej brytyjskiej pracodawczyni - informuje na swych stronach internetowych dziennik "Daily Mail". Do zbrodni doszło 1 2007 roku, ofiara miała 94 lata.

Jedna z głównych doradców Baracka Obamy podała się do dymisji po tym jak nazwała Hillary Clinton potworem.

Białoruś odwołuje swego ambasadora z USA i jednocześnie zaleca amerykańskiemu ambasadorowi opuszczenie Mińska - podała agencja Interfax cytując białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

8 osób zginęło, a 9 jest rannych w wyniku ataku na szkołę religijną na przedmieściach Jerozolimy - podały izraelskie służby ratownicze. Do zamachu przyznało się radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas.

Abchazja, separatystyczna republika na terenie Gruzji, zwróciła się do społeczności międzynarodowej o uznanie jej niepodległości. Jednocześnie Tbilisi protestuje przeciwko zniesieniu przez Moskwę wszystkich restrykcji wobec Abchazji - regionu, który od lat pozostaje poza kontrolą Gruzinów.

- Jestem już zmęczony tą polityką awantur i intryg - zwierzył się dziennikarzom prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko. Miał na myśli swoje stosunki z szefową rządu Julią Tymoszenko.

Do 68 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych krwawego zamachu w Bagdadzie. Ponad 130 osób jest rannych. Do wybuchu doszło w czwartek po południu, w handlowej dzielnicy irackiej stolicy, Karrada. Wśród ofiar jest wiele kobiet i dzieci.

Niemieccy politycy i biznesmeni najbliższych nocy nie zaliczą do spokojnych. Niemiecki wywiad kupił bowiem od b. pracownika jednego z liechtensteinskich banków dane o właścicielach tajnych kont. A co nam do tego? - Prokuratura chce poprosić Niemców, żeby sprawdzili, czy na listach nie ma też polskich nazwisk - dowiedział się "Dziennik".

- W tej chwili gdzieś na świecie terrorysta planuje atak na nas - alarmuje prezydent George W. Bush. Wtóruje mu jeden z najwyższych amerykańskich generałów, szef amerykańskiej obrony przeciwlotniczej (NORAD) oraz dowództwa północnego ostrzega, że Al-Kaida działa już w USA.

W samym sercu Nowego Jorku, na słynnym Times Square, około 3:45 lokalnego (9:45 czasu środkowoeuropejskiego) czasu doszło do wybuchu. Nikt nie zginął.

Federalna Służba Bezpieczeństwa, spadkobierczyni KGB, już od trzech lat zachęca artystów do udziału w konkursie, sławiącym rosyjskich szpiegów. Okolicznościowa liryka, przygodowe kino o odważnych czekistach, poruszająca pieśń o patriotycznym obowiązku mogą przecież przeobrazić wizerunek szpiegów i stworzyć z nich bohaterów dla współczesnych Rosjan.