Rekordowi rabusie za kratkami

W przeprowadzonym w nocy nalocie policja aresztowała 7 osób wiązanych z największą kradzieżą w historii Irlandii. Przestępcy najpierw porwali rodzinę urzędnika bankowego, a później wykorzystali go do kradzieży około 7 milionów euro.

Rumuński pilot uratował samolot

Tylko umiejętności pilota zapobiegły katastrofie lotniczej w Rumunii. Po tym, jak podczas lotu doszło do awarii, pilot zdecydował się na ryzykowny manewr lądowania z niesprawnym podwoziem. Udało się i samolot z 51 osobami na pokładzie wylądował na lotnisku w Timisoarze.

Wpadli z 5 tonami kokainy

5 ton kokainy - taka ilość narkotyku znajdowała się na wenezuelskim kutrze, zatrzymanym w pobliżu Wysp Kanaryjskich przez Hiszpanów. Czarnorykowa wartość narkotyków to około 250 milionów euro.

5 rakiet spadło na Izrael

Pięć rakiet wystrzelonych ze Strefy Gazy spadło na terytorium Izraela. Jedna z nich, zdaniem Tel Awiwu, spadła na szkołę. Na szczęście nikt nie zginął ani nie odniósł obrażeń.

Berlusconi "pogardza życiem i godnością kobiet"

"Powtarzające się deklaracje pogardy dla życia i godności kobiet" - z tego powodu dwie włoskie parlamentarzystki zamierzają złożyć skargę w Europejskim Trybunale w Strasburgu na premiera Silvio Berlusconiego. O całej sprawie pisze "La Repubblica".

Steinbach zrezygnuje?

Zdaniem niemieckicego tygodnika "Der Spiegel", szefowa Związku Wypędzonych (BdV) Erika Steinbach nie nalega na stanowisko we władzach fundacji poświęconej wysiedleniom. Polska jest zdecydowanym przeciwnikiem kandydatury Steinbach.

Indie będą walczyć o okulary Gandhiego

Słynne okulary Mohandasa Gandhiego trafią na aukcję w Nowym Jorku razem z innymi pamiątkami po jednym z największych ludzi XX wieku. Już w przyszłym tygodniu będą o nie walczyć władze Indii.

Siedem lat bez aktu oskarżenia

Więziony od 2001 roku przez Amerykanów Ali Saleh Kahlah al-Marri wreszcie usłyszał zarzuty. W piątek został oskarżony o spisek polegający na dostarczeniu pomocy materialnej i zasobów Al-Kaidzie.

Samoloty USA niszczą Japończykom psychikę

Ponad 5 tys. mieszkańców japońskiej prefektury Okinawa otrzyma rekompensaty za szkody na zdrowiu wywołane przez samoloty z amerykańskiej bazy wojskowej. Sąd wydał decyzję w tej sprawie i nakazał władzom kraju wypłacenie 5,6 miliarda jenów (około 57,7 miliona dolarów).

Po Iraku będzie Afganistan

Po tym, jak Barack Obama zapowiedział wycofanie wojsk z Iraku, nadszedł czas na decyzje w sprawie innego Afganistanu. Na razie Barack Obama zwiększa tam kontyngent, ale do czasu. Prezydent USA rozwiewa wątpliwości: Amerykanie wycofają swoją armię również z tego kraju.

Buntownicy zabili 50 oficerów

Ciała ponad 50 oficerów odkryto w grobie na terenie bazy wojskowej w stolicy Bangladeszu, gdzie dwa dni wcześniej doszło do buntu. Makabrycznego znaleziska dokonały wojska rządowe.

Tuska i Merkel recepta na kryzys: solidarność

Zbliżenie stanowisk i optymistyczna rozmowa - tak spotkanie Donalda Tuska i Angeli Merkel poświęcone kryzysowi gospodarczemu podsumował rzecznik rządu Paweł Graś. Sam premier mówił zaś, że Polska i Niemcy powinny wspólnie działać w walce z kryzysem. Angela Merkel i Donald Tusk byli honorowymi gośćmi historycznej uczty w hamburskim ratuszu.

Pawlak czeka na mały ruch graniczny

Jest szansa na szybkie wejście w życie umowy o małym ruchu granicznym między Polską a Ukrainą - oświadczyli w piątek w Kijowie wicepremierzy obu krajów, Waldemar Pawlak i Hryhorij Nemyria.

Ofiary katastrofy zidentyfikowane

Po oskarżeniu tureckich linii lotniczych o zaniedbania i doniesieniach o awarii silników pojawiła się kolejna hipoteza dotycząca katastrofy tureckiego samolotu w Holandii. Turecki związek pilotów (Talpa) przypuszcza, że samolot spadł z powodu silnych turbulencji, wywołanych przez lądującą chwilę wcześniej maszynę. W piątek wieczorem oficjalnie zidentyfikowane zostały ciała wszystkich dziewięciu osób, które zginęły 25 lutego.

Sikorski: chcemy najlepszych stosunków z Rosją

Polsce zależy na dobrych stosunkach z Rosją - stwierdził w piątek szef MSZ Radosław Sikorski w wywiadzie dla MSNBC. Tego samego dnia powiedział na konferencji polskim dziennikarzom, że przekonał Amerykanów o umiejętności poradzenia sobie z kryzysem przez Polskę oraz jej silnym sojuszu z Waszyngtonem.

Talibowie nie chcą oddać ciała Polaka

Maleją szanse na odzyskanie ciała zamordowanego w Pakistanie polskiego inżyniera, twierdzi "Dziennik". I podaje, że Zdaniem Pakistańczyków negocjujących z talibami, ich pierwsza misja w tej sprawie zakończyła się fiaskiem, a żądań bojowników nie chce spełnić rząd w Islamabadzie.

Samospalenie z tybetańską flagą w tle

Oblał się benzyną i dokonał samospalenia. Tybetański mnich z klasztoru Kirti w Tybecie trzymał w ręku zdjęcie XIV Dalajlamy i tybetańską flagę (obie zakazane w Tybecie). O zdarzeniu poinformowało radio Voice of Tibet. Nie wiadomo, czy mnich przeżył.

Koniec akcji w Iraku w 2010 r. "Był chaos. Jest porządek"

31 sierpnia 2010 roku, dokładnie wtedy zakończą się amerykańskie operacje wojskowe w Iraku. To trzy miesiące później niż obiecywał podczas kampanii prezydenckiej Barack Obama. W piątek, w bazie Marines w Camp Lejeune (Karolina Północna), ogłosił: - Spełniliśmy swoje zadanie. Wcześniej CNN donosiło, że taką deklarację prezydent złożył kongresmenom w Białym Domu.

Zastrzelił złodziei, potem popełnił samobójstwo

Jubiler z Rzymu, który miał być sądzony za zastrzelenie dwóch złodziei w swoim sklepie przed sześcioma laty, popełnił w piątek samobójstwo. Na swe życie targnął się tydzień po tym, jak sąd postanowił, że odpowie za podwójne zabójstwo, a nie tylko za przekroczenie obrony własnej.

Obama uniknął HIV

Mężczyzna, który wysłał do Baracka Obamy list mający zawierać plamy krwi z wirusem HIV został aresztowany. FBI zatrzymała mieszkańca Chicago miesiąc temu, ale dopiero w piątek poinformowały o tym amerykańskie media. Chciał zaszkodzić prezydentowi USA, czy tylko zwrócić na siebie uwagę?

Weselisko wśród zgliszczy i ruin

Planowali pobrać się już w zeszłym roku. Jednak wojna między Izraelem i Hamasem w Strefie Gazy, skutecznie uniemożliwiła scementowanie ich związku. Tym razem udało się i palestyńska para stanęła wreszcie na ślubnym kobiercu.

Bruksela da Gazie miliony euro

Unia Europejska pomoże Palestyńczykom żyjącym w zniszczonej przez Izraelczyków Strefie Gazy. W sumie na pomoc przeznaczonych zostanie 436 milionów euro - poinformowała w piątek Komisja Europejska.

Internet zmusi miasto do zmiany nazwy

Skrót internetowy "eu" znają wszyscy internauci, ale mieszkańcy miasteczka Eu we wschodniej Normandii mają z internetem same kłopoty. Ze względu na pomyłki przy internetowych wyszukiwaniach 1000-letnie miasto zastanawia się nad zmianą nazwy.

Putin pobił Miedwiediewa

Rosjanie nie mają wątpliwości, kto rządzi Rosją. I nie jest to bynajmniej prezydent Dimitrij Miedwiediew, ale premier (i jak uważa wielu kolejny prezydent Rosji) Władimir Putin. Aż 34 proc. Rosjan uważa, że realna władza pozostała w jego rękach. Tylko 12 proc. badanych powiedziało to samo o Miedwiediewie.

Lesbijki wygrały in vitro

Zarząd publicznej służby zdrowia w Szkocji poddał się i jeszcze przed wynikiem postępowania sądowego, zgodził się sfinansować zabieg zapłodnienia in vitro parze lesbijek: Caroline Harris i Julie McMullan.

Watykan: przeprosiny lefebrysty nie wystarczą

Przeprosiny wydają się nie spełniać warunków postawionych przez sekretariat stanu - tak Watykan reaguje na czwartkowe przeprosiny negacjonisty Richarda Williamsona. Lefebrysta przeprosił, jednak nie wycofał się ze swoich słów negujących Holokaust.

Liwni odrzuciła Netanjahu

To już pewne: koalicji Kadima-Likud nie będzie. Szefowa tej pierwszej partii, Cipi Liwni definitywnie odrzuciła udział w koalicji rządowej prawicowego Likudu, pod przewodnictwem Benjamina Netanjahu. - Nasze spotkanie zakończyło się bez porozumienia w kluczowych kwestiach - oświadczyła Liwni.

Ku Klux Klan rośnie w siłę

Fatalny stan ekonomiczny Stanów Zjednoczonych doprowadził do znacznej radykalizacji nastrojów w amerykańskim społeczeństwie. Jak wynika z ostatnich danych, coraz więcej osób przyłącza się do tzw. grup nienawiści, w tym między innymi Ku Klux Klanu - donosi serwis CNN.

W Bułgarii rząd zapłaci za  in vitro

Od 1 marca bułgarski rząd będzie finansował bezdzietnym parom trzy próby zapłodnienia metodą in vitro. Oprócz tego Sofia szykuje Bułgarkom kilka innych udogodnień.