W Mali, utrzymywanym w spokoju przez francuskie wojska, zakończyły się wybory prezydenckie. Były minister finansów Mali Soumaila Cisse uznał swą przegraną w drugiej turze i pogratulował zwycięstwa rywalowi, byłemu premierowi Ibrahimowi Boubacarowi Keicie. Oficjalne wyniki będą znane najwcześniej w środę.

Korea Płn. poinformowała o istnieniu własnego modelu wielofunkcyjnego telefonu komórkowego. Jak podała państwowa agencja KCNA, przywódca kraju Kim Dzong Un zapoznał się z aparatem o nazwie Arirang podczas wizyty w fabryce w miniony weekend.

Z badania przeprowadzonego pośród pilotów linii Ryanair wynika, że większość z nich uważa, iż w ich pracy nie ma "otwartej i przejrzystej kultury bezpieczeństwa". Nie czują się też pewnie raportując problemy i uważają, że ktoś z zewnątrz powinien zbadać standardy linii.

Na rozpoczynającym kampanię wyborczą filmie wideo premier Norwegii Jens Stoltenberg jako taksówkarz jeździ po Oslo i prowadzi z pasażerami spontaniczne rozmowy. Tabloid "Verdens Gang" ujawnił w poniedziałek, że część pasażerów pochodziła z castingu.

Straż przybrzeżna USA przejęła w niedzielę 963 kg kokainy na wodach międzynarodowych w pobliżu wysp Galapagos. Narkotyki były transportowane na pokładzie łodzi pod banderą Kostaryki - podał w poniedziałek kostarykański resort bezpieczeństwa publicznego.

Z bazy Royal Navy w Portsmouth wyruszył na Morze Śródziemne zespół brytyjskich okrętów, które mają po drodze zawinąć do portu w Gibraltarze. Emocje wokół sporu o ten skalisty kawałek ziemi podgrzała też zapowiedź premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, który zasygnalizował możliwość podjęcia działań prawnych przeciwko Hiszpanii. W reakcji Hiszpania oświadczyła, że nie zrezygnuje z kontroli na przejściach granicznych. Sprawę zbadają eksperci Komisji Europejskiej.

Wniosek o przyznanie Bradley'owi Manningowi Pokojowej Narody Nobla podpisany przez ponad 100 tys. osób przekazano Komitetowi Noblowskiemu. Amerykaninowi grozi do 90 lat więzienia za ujawnienie portalowi WikiLeaks tajnych informacji wywiadowczych.

Kolejny przypadek nazwania nazistowskiego obozu "polskim obozem śmierci". Tym razem pomyłkę popełniła amerykańska strona The Christian Science Monitor. - Nie chcemy nikogo ranić, ale błogosławić całą ludzkość - chwali się portal.

Wojny pomiędzy prezydentem a premierem Gruzji ciąg dalszy. Podczas wspólnego spotkania na amerykańskim okręcie Micheil Saakaszwili stwierdził wprost, że premier "nie kocha Gruzji". Szef rządu nie pozostał mu dłużny odpowiadając, że prezydent jest odpowiedzialny za wojnę z Rosją w Osetii Płd z sierpnia 2008 roku, a gdy Saakaszwili przemawiał, ironicznie się uśmiechał i machał rękami.

Niemiecka partia Zieloni domagała się w początkowym okresie swej działalności w latach 80. legalizacji seksu dorosłych z nieletnimi - wynika z raportu opublikowanego na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Podobne tendencje występowały też w FDP.