Bin Laden bije w Obamę

Barack Obama stara się jak może, by poprawić wizerunek Stanów Zjednoczonych w krajach muzułmańskich. Lider Al-Kaidy Osama bin Laden pozostaje jednak niewzruszony.

Ciężarna dostała dożywocie

Ciężarna 20-letnia Brytyjka uniknęła co prawda plutonu egzekucyjnego, ale może spędzić resztę swojego życia w laotańskim więzieniu. Wszystko przez narkotyki.

Izrael: Nie zaatakujemy Iranu

Teheranowi nie grozi atak na jego instalacje nuklearne ze strony Izraela - powiedział w środę minister spraw zagranicznych Izraela Awigdor Lieberman.

Zderzył się z handlarzami narkotyków?

Zdaniem byłego pilota Air France, Airbus A330 który w poniedziałek rozbił się nad Atlantykiem, mógł zderzyć się z samolotem wojskowym albo samolotem handlarzy narkotyków. Na pokładzie odrzutowca było 228 osób.

Poznaj zakłady nuklearne w USA

266 stron o obiektach, instalacjach i programach nuklearnych przez przypadek opublikowano w USA. Na stronie udostępniającego oficjalne publikacje władz USA Rządowego Biura Drukarskiego (GPO) można je było przeczytać do wtorkowego wieczoru. O całej stronie pisze "New York Times".

Trwają negocjacje po masowym uprowadzeniu

40 osób z uprowadzonych w poniedziałek 80 wciąż jest w rękach talibów - podali w środę przedstawiciele pakistańskich władz. Wcześniej informowano o odbiciu wszystkich przetrzymywanych na terytoriach plemiennych północno-zachodniego Pakistanu.

Chavez: CIA chce mnie zabić

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez twierdzi, że CIA planuje pozbawić go życia. Do zamachu miało dojść w ten poniedziałek. Nie doszło, gdyż prezydent Wenezueli przejrzał plany agentów – tak zapewnia.

Głodni Rosjanie wyszli na ulicę

"Rabotu, rabotu!", czyli "Pracy!" – skandowali zrozpaczeni mieszkańcy miasta Pikaliewo w północnej Rosji. Skarżą się, że nie mogą wykarmić swoich rodzin. Co drugi z 23-tysięcy mieszkańców nie ma za co się utrzymać. Zdesperowani zablokowali miejscową autostradę.

Francuzi przyznają: Ten wrak, to nasz Airbus

Nie ma już wątpliwości, iż szczątki samolotu odnalezione we wtorek na Atlantyku to wrak francuskiego Airbusa A330 - ocenił w środę francuski sztab generalny. Wcześniej o znalezieniu resztek samolotu mówiło brazylijskie ministerstwo obrony. Na pokładzie samolotu znajdowało się 228 osób.

Al-Kaida zamordowała Brytyjczyka

Ugrupowanie Al-Kaida Islamskiego Maghrebu zamordowało przetrzymywanego jako zakładnika brytyjskiego turystę - wynika z komunikatu zamieszczonego na stronie islamistów. Brytyjczyk został porwany w styczniu na granicy Mali i Nigru.

Samobójstwo w Guantanamo?

Osadzony w obozie Guantanamo Jemeńczyk zmarł w wyniku domniemanego samobójstwa - podała we wtorek amerykańska armia. Mężczyzna od 2002 roku siedział w więzieniu bez postawienia formalnych zarzutów.

W premiera Chin butem... bezkarnie

Żadnych konsekwencji nie poniesie niemiecki student, który na początku lutego na uniwersytecie w Cambridge rzucił butem w premiera Chin Wena Jiabao. Brytyjski sąd oczyścił go z zarzutów.

Głodówka przepustką do Brukseli?

Wiceprzewodnicząca włoskiego senatu, Emma Bonino, i jej kolega z partii Radykałowie Marco Beltrandi, prowadzą od wtorku okupację studia telewizji RAI połączoną z głodówką. Powód? Według Bonino publiczna telewizja nie informuje o prowadzonej przez nią kampanii przed sobotnimi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Zastrzyk na nową grypę

Bank Światowy postanowił we wtorek przeznaczyć dodatkowe 500 milionów na walkę z wirusem "nowej grypy". Pieniądze zasilą istniejący już fundusz. Według WHO, wirusem "A/H1N1" zarażonych zostało prawie 19 tysięcy osób w 64 krajach.

Jak można zgubić 120-tonowego Airbusa?

Jak to możliwe, że ważący 120 ton samolot znika z radarów? Nie jest to wcale takie dziwne - na antenie TVN24 eksperci tłumaczyli specyfikę działania radarów lotniczych. Nie działają one przez chmury, a ich "pole widzenia" wcale nie pokrywa całej powierzchni globu. Czy odpowiedź na pytanie o przyczyny tragedii dadzą nam "czarne skrzynki". Najpierw trzeba do nich dotrzeć, a nie będzie to wcale łatwe.

Kolejny turysta leci w kosmos

Kolejny śmiałek już we wrześniu wyruszy na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Turystę w kosmiczny lot zabierze rosyjski statek Sojuz - poinformowała we wtorek agencja Interfax, powołując się na państwową agencję kosmiczną Roskosmos.

"USA to wielkie państwo muzułmańskie"

Stany Zjednoczone to "jedno z największych państw muzułmańskich na świecie" - oświadczył we wtorek prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama we francuskiej stacji Canal Plus. Jak zaznaczył, USA i świat Zachodu powinny nauczyć się lepiej rozumieć islam.

Korea Płn. złagodzi napięcia

Możliwy jest zwrot w stosunkach Korei Północnej ze światowymi mocarstwami. Po wyznaczeniu najmłodszego syna przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Ila na jego następcę, Phenian prawdopodobnie będzie starał się załagodzić napięcie, jakie wywołał próbą nuklearną i testami rakietowymi - uważa wysoki rangą amerykański urzędnik.

NATO nie uznaje wyborów w Osetii Południowej

NATO nie uznaje przeprowadzonych w niedzielę wyborów parlamentarnych w separatystycznej republice gruzińskiej Osetii Południowej. Przedstawiciele sojuszu uzasadniają, że nie przyczyniły się do rozwiązania sytuacji w Gruzji.

Brytyjczycy zabili przywódcę Al-Kaidy

Brytyjscy żołnierze ogłosili jedno z największych zwycięstw w walce z rebeliantami w południowym Afganistanie. Jak informują, prawdopodobnie zabili przywódcę Al-Kaidy w tym rejonie.

Więzienie za seks pozamałżeński

Dwa miesiące więzienia za stosunki pozamałżeńskie. Na taką właśnie karę skazano w Dubaju brytyjską parę. Kilka miesięcy wcześniej innej parze Brytyjczyków wymierzono w tym kraju karę więzienia za uprawianie seksu na plaży.

Porwali syna rosyjskiego króla ropy

Rosyjska prokuratura potwierdziła wcześniejsze doniesienia mediów o porwaniu syna wiceprezesa koncernu naftowego Rosnieft Michaiła Stawskiego. Informację o porwaniu podała w poniedziałek "Nowaja Gazieta".

Amerykanie nie chcą zamknięcia Guantanamo

Wbrew zapowiedziom prezydenta Baracka Obamy, obywatele USA są przeciwni zamknięciu więzienia w Guantanamo i przeniesieniu więźniów na terytorium amerykańskie. Z najnowszych badań wnika, że likwidacji więzień nie chce aż dwie trzecie badanych.

Palermo nadal tonie w śmieciach

Tony śmieci zalegają na ulicach Palermo. W nocy z poniedziałku na wtorek strażacy ponad sto razy wyjeżdżali, by gasić wypełnione po brzegi kontenery, które podpalają zdesperowani mieszkańcy. Władze głównego miasta Sycylii nadal nie mogą porozumieć się z pracownikami firmy sprzątającej.

Zarażeni grypą w krytycznym stanie

Wirus A/H1N1 zbiera swoje kolejne ofiary. W Szkocji dwóch zarażonych pacjentów trafiło do szpitala w stanie krytycznym. Pierwsze przypadki choroby zanotowano także w Egipcie i na Ukrainie.

"Należy rozpatrywać wszystkie scenariusze"

Mija już druga doba od momentu, kiedy Airbus A-330 z 228 osobami na pokładzie znikł z lotniczych radarów, a nadal nic nie wiadomo o przyczynach prawdopodobnej katastrofy. Premier Francji Francois Fillon powiedział, że wśród rozpatrywanych przyczyn zaginięcia samolotu Air France żadna hipoteza nie ma obecnie przewagi. Rozpatrywać należy wszystkie scenariusze.

Egipt: rekin zagryzł turystkę

Francuska turystka śmiertelnie się wykrwawiła po ataku rekina. Kobieta nurkowała w Morzu Czerwonym w południowo-wschodnim Egipcie.

Papież obiecał: Beatyfikacja JP II już w 2010?

Już wkrótce Jan Paweł II zostanie ogłoszony błogosławionym. Nastąpi to być "może już w 2010 roku" - informuje rzymski dziennik "Il Messaggero". Według gazety, obietnicę taką złożył papież Benedykt XVI podczas audiencji dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Watykanie 18 maja.

Niemcy wydali podręcznik do polskiego

Niemcy napisali pierwszy podręcznik do nauki polskiego jako języka obcego dla uczniów szkół średnich. Nosi tytuł "Witaj Polsko!" a ukazał się nakładem wydawnictwa Universum z Wiesbaden.