Ambitna rosyjska próba wysłania sondy badawczej na Marsa najprawdopodobniej skończyła się porażką. Rakieta Zenit wyniosła swój ładunek na orbitę, ale nie zadziałał silnik, który miał nadać jej prędkość konieczną do lotu na Czerwoną Planetę. Nad rosyjskim programem badania Marsa ciąży fatum. To już czwarta z rzędu nieudana próba wysłania sondy w kierunku tej planety.

28-letnia Polka przyznała się do porzucenia w lesie swojego nowonarodzonego dziecka, które następnie zmarło. Hiszpański sąd w Cuellar koło Segowii zadecydował o aresztowaniu kobiety. Polka przyznała także, iż w Polsce ma jeszcze troje innych dzieci.

Wielki kawał kosmicznej skały przemknął między Ziemią a Księżycem i poleciał dalej w kosmos. Asteroida 2005 YU55, będący wielkości mniej więcej wielkich amerykańskich lotniskowców atomowych, był około 325 tysięcy kilometrów od naszej planety. Gdyby jednak trafił w Ziemię, to jego uderzenie miałoby moc około czterech tysięcy megaton, czyli setki tysięcy razy więcej niż siła eksplozji bomby atomowej w Hiroszimie.

- Wobec nikogo nie zachowywałem się niewłaściwie - zapewnia kandydat Republikanów do nominacji prezydenckiej Herman Cain, który zwołał pierwszą konferencję prasową w sprawie mnożących się przeciw niemu zarzutów molestowania seksualnego. Dodał, że w ogóle nie zna kobiety, która jako jedyna jawnie oskarżyła go o to, że proponował jej pracę za seks. Zadeklarował też, że jest gotów poddać się badaniu wykrywaczem kłamstw.

- USA mogą wprowadzić nowe sankcje wobec Iranu, jeśli odmówi on współpracy w sprawie raportu Międzynarodowej Agencji Atomowej (MAEA), z którego wynika, że Teheran pracował nad bombą atomową - podają agencje. Stany Zjednoczone nie zajęły jeszcze oficjalnego stanowiska w sprawie raportu MAEA.

Skład tymczasowego rządu Grecji zostanie ogłoszony w środę po południu - podano w rządowym komunikacie w nocy z wtorku na środę. Główne ugrupowania rozważają alternatywy dla kandydatury Lukasa Papademosa na nowego premiera. - Negocjacje będą kontynuowane jutro - poinformował we wtorek w nocy anonimowy przedstawiciel rządu.

Coffee shopy w południowej Holandii będą otwarte od początku przyszłego roku tylko Holendrów. Władze chcą w ten sposób wyeliminować problemy związane z turystyką narkotykową - poinformowało holenderskie ministerstwo sprawiedliwości.

Liczne przypadki zagubienia fragmentów ciał żołnierzy czy odcięcie części ramienia poległego bez zgody rodziny - do takich praktyk miało dochodzić w wojskowej kostnicy w amerykańskiej bazie Dover. To już drugi taki skandal, który wstrząsa USA. W ubiegłym roku wykryto liczne przypadki braku odpowiedniego traktowania ciał poległych na cmentarzu Arlington w Waszyngtonie.

- Zaledwie 5 kilometrów dzieli wielką wodę od ścisłego centrum Bangkoku. 60 proc. procent powierzchni tej 10-milionowej metropolii już znalazło się pod wodą - relacjonuje Sebastian Guslinski, który zamieszcza w serwisie Kontaktu 24 swoją wideorelację ze zmagającego się z powodzią miasta. "W suchym jeszcze centrum, życie wygląda normalnie jak co dzień i tylko obwarowania z worków z piaskiem, czy też naprędce zbudowane mury ochronne wskazują na to, że coś niedobrego się dzieje" - dodaje nasz internauta.

Premier Włoch Silvio Berlusconi poda się do dymisji po uchwaleniu ustawy o stabilizacji finansów przez parlament - poinformował Pałac Prezydencki po spotkaniu szefa rządu z prezydentem Giorgio Napolitano. Kilkanaście minut później informację tę potwierdził sam Berlusconi. Wcześniejsze głosowanie tego dnia w Izbie Deputowanych pokazało, że koalicja rządowa utraciła w niej większość.

Iran pracował nad uzyskaniem bomby atomowej i nadal może przeprowadzać istotne dla tego celu projekty naukowe - uważa Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej w najnowszym raporcie na temat programu atomowego Iranu. Teheran wszystkiemu zaprzecza.

Wywiad Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej nie błyszczał w Belgii - wynika z analiz IPN i Katolickiego Uniwersytetu w Leuven. Z badań naukowców wynika, że pracą instytucji europejskich agenci wywiadu PRL zajęli się dopiero w drugiej połowie lat 70.

Pilot elitarnego brytyjskiego zespołu akrobacyjnego Red Arrows zginął w wypadku na lotnisku Scampton. Wojsko nie podaje szczegółów, ale wiadomo, że do tragedii doszło, gdy samolot stał na ziemi. Nieoficjalnie media podają, iż pilot z nieznanej przyczyny katapultował się, ale nie zadziałał jego spadochron.

Poszczególne sytuacje, mimo pewnych podobieństw, "różnią się w zależności od kraju i byłoby niemądre stosować wobec nich jednakowe podejście" - tak sekretarz stanu Hillary Clinton broni selektywnej polityki administracji USA wobec zrywów rewolucyjnych w krajach arabskich.

Naczelna Prokuratura Wojskowa skierowała apelację do Sądu Najwyższego ws. zbrodni wojennej jakiej miało się dopuścić siedmiu żołnierzy w Nangar Khel. NPW domaga się uchylenia wyroku i przekazania sprawy do ponownego rozpatrzenia.

Za dekadę większa część floty amerykańskich myśliwców będzie wiekowa. Z powodu problemów z najnowszym myśliwcem F-35 Pentagon musi modernizować stare F-15 i F-16, które planowano wycofać z służby do około 2020 roku. Przez wielkie opóźnienia i równie wielkie przekroczenie zakładanych kosztów budowy F-35, amerykańskie wojsko musi w trybie awaryjnym zapobiec utracie dominacji nad siłami powietrznymi innych krajów.

Socjaliści z PASOK i opozycyjni konserwatyści z Nowej Demokracji dogadali się co do osoby nowego premiera w greckim rządzie tymczasowym, podają źródła w PASOK. Premierem ma zostać Lukas Papademos.

Od kul obrońców syryjskiego reżimu zginęło już ponad 3,5 tys. przeciwników prezydenta Baszara el-Asada - poinformowała rzeczniczka Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka.

Jaką karę powinni otrzymać opozycyjni aktywiści za obrzucenie pomnika wodza rewolucji jajami? Według mińskiego sądu winnych należy skazać na 7-10 dni aresztu administracyjnego.

Co najmniej 22 osoby zginęły we wtorek zaduszone w tłoku podczas hinduskiego święta w mieście Hardwar, gdzie Ganges opuszcza Himalaje i wpływa na równiny - podały władze stanu Uttarańćal. Rannych jest co najmniej 50.