Tunele przemytników pod bombami

Izraelskie samoloty zaatakowały dwa tunele w palestyńskiej Strefie Gazy, służące do przemytu ładunków wybuchowych - poinformowało dowództwo sił lotniczych.

Kluczowe taśmy "są autentyczne"

Nagrania dokonane przez ochroniarza byłego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy są autentyczne i dlatego zostały włączone do śledztwa w sprawie zabójstwa dziennikarza Georgija Gongadzego - oświadczył zastępca prokuratora generalnego Ukrainy Rinat Kuzmin.

Izrael zaatakował w Sudanie?

Szef dyplomacji Sudanu Ali Karti oskarżył w środę Izrael o przeprowadzenie ataku z samolotu na samochody w pobliżu lotniska w portowym mieście Port Sudan. Zginęły tam dwie osoby.

Strzały na autostradzie. Skok na diamenty

Na autostradzie pod Antwerpią trzech zamaskowanych mężczyzn zaatakowało transport diamentów. Samochód został ostrzelany. Skok jednak się nie udał - napastnicy pozostali z pustymi rękami.

Kaddafi pisze do Obamy i zdobywa Bregę

Libijski przywódca Muammar Kaddafi przesłał prezydentowi USA Barackowi Obamie wiadomość po - jak to określono - "wycofaniu się Ameryki z kolonialnego sojuszu krzyżowców przeciwko Libii" - podała oficjalna libijska agencja JANA. Także w środę pojawiła się informacja o wyparciu rebeliantów z Bregi.

Samolot Nonsensu rozbił się na plaży

Awaryjne lądowanie awionetki na plaży w Nowym Jorku. Według świadków jednosilnikowy samolot Piper podchodził do lądowania zwrócony dziobem ku ziemi. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

"Bunga bunga" w sądzie. Tylko przez kilka minut

W oblężonym przez dziennikarzy i ekipy telewizyjne mediolańskim sądzie rozpoczął się o 9:30 proces premiera Włoch Silvio Berlusconiego. Rozpoczął i został natychmiast odroczony do 31 maja. Na rozprawie nie stawił się premier, oskarżony o korzystanie z usług nieletniej prostytutki i nadużycie władzy. Nie pojawiła się też urodzona w Maroku 18-letnia obecnie tancerka Karima El Mahroug, znana jako Ruby - główna bohaterka skandalu.

Zdradziła zarobki szefa na Facebooku. Zwolniona

37-letnia pracownica banku Stephanie Bon straciła pracę po tym, jak na Facebooku poinformowała, że jej szef zarabia 4 tys. funtów za godzinę, a ona sama zaledwie 7 funtów. Sam bank zaprzecza, że zwolnienie kobiety ma cokolwiek wspólnego z FB.

Obama wyspowiada się Facebookowi

Prezydent USA Barack Obama udzieli 20 kwietnia wywiadu Facebookowi. Dojdzie do tego podczas wizyty Obamy w centrali firmy w Kalifornii.

Powstańcy: Dostajemy broń z zagranicy

Wojskowy przywódca libijskiego powstania, generał Abd al-Fatah Junis, potwierdził, że powstańcy otrzymują broń z zagranicy. W udzielonym arabskiej telewizji Al-Aan wywiadzie nie chciał jednak ujawnić, skąd konkretnie ta broń pochodzi.

Nie negocjuje, ani nie ucieka. I wcale nie oddaje władzy

Nieuznawany przez społeczność międzynarodową prezydent Wybrzeża Kości Słoniowej Laurent Gbagbo odmówił oddania władzy i odrzucił możliwość uznania wyborczego zwycięstwa swego rywala, Alassane Ouattary. Zaprzeczył także, że prowadzi negocjacje w sprawie swego wyjazdu z kraju.

Wyrzucili ambasador USA za Wikileaks

Władze Ekwadoru ogłosiły we wtorek ambasador USA w tym kraju persona non grata w związku z przeciekami portalu Wikileaks z 2009 roku, według których Amerykanka oskarżyła szefa ekwadorskiej policji o korupcję.

Boeing zaskoczony pękającym kadłubem

Producent dwusilnikowych odrzutowych samolotów pasażerskich Boeing 737 wyraził we wtorek zaskoczenie faktem, że w należącej do amerykańskich linii lotniczych Southwest Airlines maszynie tego typu doszło w trakcie lotu do rozerwania poszycia kadłuba.

Steinbach: Hitler to nie dość

Zbrodnicza polityka Hitlera nie jest wystarczającym usprawiedliwieniem wypędzeń Niemców w czasie II wojny światowej i po niej - oceniła we wtorek szefowa Związku Wypędzonych (BdV) Erika Steinbach.

4 mln dol. dziennie - tania wojna w Libii

4 miliony dolarów dziennie - dokładnie tyle kosztowała siły powietrzne USA operacja w Libii - poinformowało we wtorek U.S. Air Force. Koszty te powinny spaść po wycofaniu w poniedziałek przez USA samolotów bojowych z Libii - twierdzą wojskowi.

"Znaczący postęp dla gejów i lesbijek"

Po raz pierwszy, korzystając z normalnej procedury rejestracji, dwie pary homoseksualne zawarły w Irlandii oficjalne związki partnerskie. Wcześniej z przyspieszonej procedury skorzystało sześć par.

392 tys. pijanych nastolatków

Ponad 8,5 miliona Włochów, czyli 16 procent mieszkańców kraju, nadużywa alkoholu. Wśród nich jest 392 tysiące nastolatków w wieku 11-15 lat - wynika z opublikowanego we wtorek raportu Instytutu Statystycznego Istat.

123 zabitych w protestach

Między 18 marca a 1 kwietnia w Syrii w czasie demonstracji antyrządowych zginęły 123 osoby - poinformowała we wtorek Międzynarodowa Federacja Praw Człowieka (FIDH).

Brytyjczycy zbierają największą flotę od 350 lat

Z okazji diamentowego jubileuszu Elżbiety II wzdłuż Tamizy przepłynie flotylla 1000 statków. Będzie to najbardziej wystawne widowisko na rzece od 350 lat, gdy w 1662 roku obchodzono tam uroczyście przywrócenie monarchii pod berłem Karola II.

12-latka urodziła. Ojciec aresztowany

Holenderska policja aresztowała we wtorek ojca 12-letniej dziewczynki, która w marcu urodziła dziecko w czasie szkolnej wycieczki. Prokuratura podejrzewa ojca o wykorzystywanie seksualne córki.

Żona zbrodniarza: Mąż? Nie żyje

Poszukiwany za zbrodnie wojenne z lat 90. były dowódca sił Serbów bośniackich generał Ratko Mladić nie żyje - twierdzi jego żona Bosiljka, oskarżona o nielegalne posiadanie broni i sądzona obecnie w Belgradzie.

851 lotów NATO. Kaddafi traci 1/3 sił

Prowadzone przez zachodnią koalicję naloty zniszczyły prawie jedną trzecią potencjału militarnego sił lojalnych wobec libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego - poinformował we wtorek przedstawiciel NATO. W sumie w ciągu sześciu dni siły Sojuszu przeprowadziły 851 lotów bojowych.

USA odmrażają konta Libijczyka. Na zachętę

- USA zniosły w poniedziałek sankcje finansowe wymierzone w byłego ministra spraw zagranicznych Libii, by zachęcić innych współpracowników Kaddafiego do opuszczenia reżimu - pisze "New York Times". Moussa Koussa w zeszłym tygodniu zbiegł do Wielkiej Brytanii. Amerykański wiceminister skarbu David S. Cohen wyjaśnił, że sankcje zostały zniesione, bo minister zrezygnował z funkcji i nie jest już przedstawicielem libijskiego rządu.

"Polska to kraj kościołów i złych kierowców"

Polska to plac budowy, kraj stadionów, kościołów i złych kierowców - twierdzi w dzisiejszym wydaniu brytyjski "Guardian". "Dźwigi na placach budowy stały się w Polsce równie pospolite jak bocianie gniazda na wsiach", "piłkarskie stadiony to murawa optymizmu", a "beatyfikacja Jana Pawła II to okazja, by Polska żyła nostalgią za swym ulubionym synem" - między innymi takie tezy stawia gazeta w kolejnym pakiecie artykułów o Polsce w ramach serii "Nowa Europa".

Strach przed zamachami. FBI wypytuje Libijczyków

FBI przesłuchuje Libijczyków mieszkających w USA, by zidentyfikować potencjalnych libijskich terrorystów i szpiegów oraz gromadzi informacje, które mogą być pomocne podczas operacji wojskowych w Libii - donosi dziennik "Wall Street Journal".

Rozmowy o rozejmie bez przełomu

Przedstawiciele władz tureckich, które próbują mediować w doprowadzeniu do rozejmu w libijskiej wojnie domowej, powiedzieli, że na razie nie widać przełomu, a strony nie są zgodne co do tego, czy Muammar Kaddafi powinien odejść czy zostać. Wcześniej rzecznik libijskiego rządu Mussa Ibrahim stwierdził, że "Libia gotowa jest na przeprowadzenie wyborów i reformy polityczne, ale tylko naród może zdecydować, czy dyktator Libii Muammar Kaddafi ma zostać u władzy". Jednocześnie w kraju ciągle trwają walki władz z opozycją.

Postarają się nie pompować skażonej wody do Pacyfiku

- Japonia postara się nie odprowadzać więcej radioaktywnej wody z uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima I do Pacyfiku - oświadczył minister gospodarki tego kraju Banri Kaieda, który zapewnił, że była to wyjątkowa sytuacja. Przeprosił on także za wywołanie zaniepokojenia opinii publicznej, ale, jak podkreślił "działania te były nieuniknione z powodów bezpieczeństwa".

Pokazali zdjęcia wraku Airbusa z dna oceanu

Francuska agencja bezpieczeństwa lotniczego (BEA) opublikowała zdjęcia wraku Airbusa z dna Atlantyku, który w ubiegły weekend został odnaleziony po dwóch latach poszukiwań. Wyłowiono już duże części silnika samolotu, baku i części skrzydeł. Jak poinformowała wczoraj minister ochrony środowiska i transportu Nathalie Kosciusko-Morizet, operacja podniesienia wraku z ciałami ofiar może się rozpocząć za 3-4 tygodnie.