To, co było w ostatnich tygodniach przedmiotem spekulacji i niepotwierdzonych plotek, jest już faktem. Eskadra rosyjskiej floty, z lotniskowcem na czele, wyruszyła w rejs ku brzegom Syrii. Admirałowie zapewniają, że wyprawa nie ma związku z konfliktem w Syrii. Część ekspertów uważa jednak, że rosyjskie okręty mają uniemożliwić ewentualną interwencję Zachodu przeciwko Asadowi. Moskwa od początku konfliktu wspiera Syrię, także bronią.

W biały dzień na ulicy ojciec zastrzelił 13-letnią córkę - piszą we wtorek niemieckie media. Do tragedii doszło w miejscowości Stolzenau Nienburg w Dolnej Saksonii. Dziewczyna zmarła na miejscu. Mężczyzna zdołał uciec.

W poniedziałek władze Paryża szumnie ogłosiły start systemu miejskiego wypożyczania aut Autolib, dzięki któremu każdy może wynająć ekologiczny samochodzik. Tego samego dnia wieczorem jeden z samochodów potrącił pieszego. Ranny twierdzi, że nie usłyszał nadjeżdżającego pojazdu, który z założenia ma być supercichy.

Włoska prokuratura walcząca z mafią wydała nakaz aresztowania ponad 50 osób związanych z gangiem kamorry. Wśród nich, obok mafijnych bossów, znajduje się znany polityk - były podsekretarz stanu w ministerstwie finansów w rządzie Silvio Berlusconiego, Nicola Cosentino.

Stany Zjednoczone rozpoczęły ewakuację personelu z bazy sił powietrznych w Pakistanie, czego zażądał Islamabad po incydencie z udziałem NATO, w którym zginęło pod koniec listopada 24 pakistańskich żołnierzy.

Czterech na pięciu Norwegów (79,8 proc.) nieprzychylnie patrzy na hipotetyczne wstąpienie swojego kraju do Unii Europejskiej. To nowy rekord niepopularności UE w tym skandynawskim kraju.

Do 54 wzrosła liczba ofiar zamachu bombowego przeprowadzonego niedaleko szyickiej świątyni w Kabulu. Rannych jest 150 osób. Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj ostro potępił atak. Z kolei talibowie twierdzą, że nie przeprowadzili dzisiejszego ataku w stolicy, ani drugiego - w Mazar-i-Szarif.

Już w najbliższą sobotę pełnia Księżyca. Ziemia całkowicie zakryje Srebrny Glob. W Polsce zaćmienie najlepiej będzie widoczne na Suwalszczyźnie, chwilę po tym, jak Księżyc wzejdzie. Będzie to ostatnie zaćmienie w tym roku.

Polscy żołnierze ze Zgrupowania Bojowego "Alfa" zlikwidowali duży skład amunicji talibów. Różnego kalibru i pochodzenia pocisków było tak dużo, że ich zniszczenie zajęło saperom trzy dni. To największy jak dotąd odkryty w Ghazni magazyn amunicji rebeliantów.

12-letni Cristian Fernandez z Florydy będzie jedną z najmłodszych osób sądzonych za zabójstwo jak dorosły. Po tym jak jego adwokatowi i prokuratorowi nie udało się wynegocjować ugody, sędzia wyznaczył termin rozprawy na koniec lutego. Chłopak jest oskarżony o zabójstwo z premedytacją dwuletniego brata. Grozi mu dożywocie.

74-letnia profesor matematyki na dwóch amerykańskich uniwersytetach została oskarżona o produkowanie wraz z synem metamfetaminy w laboratorium w swoim domu - donosi Fox News.

Młoda Polka została ogłuszona paralizatorem, zakneblowana taśmą samoprzylepną, i pochowana żywcem w kartonowym pudle w płytkim grobie. Cudem przeżyła. O próbę zabójstwa oskarżony jest jej 25-letni partner, również Polak. W poniedziałek na Wyspach ruszył jego proces.

Proces policjantów, którzy w 2007 roku użyli paralizatorów do obezwładnienia Roberta Dziekańskiego na lotnisku w Vancouver, co zakończyło się jego śmiercią, zacznie się dopiero w przyszłym roku - podała w poniedziałek (czasu lokalnego) agencja Canadian Press.

Rzeczywistość jest czasem dziwniejsza, niż fikcja. Przekonali się o tym pracownicy sądu we Florencji, gdzie w poniedziałek przed sądem stanęli... Adolfo Hitler i Victor Hugo, dwaj oskarżeni pochodzący z Peru.

Niezależny panel ekspertów zaproponował zaostrzenie zasad dostępu do broni w Norwegii. Grupę powołano specjalnie do przygotowania możliwych zmian w mającym już 50 lat prawie regulującym ten zakres. Eksperci zaproponowali, aby do zakupu pierwszej sztuki broni było wymagane zaświadczenie od lekarza.

Strach, ewakuacja, a teraz znowu spokój - w niemieckiej Koblencji wszystko wróciło do normy, choć akcja rozbrajania dwutonowej bomby mogła skończyć się wszystkim. Pozostało pytanie - ile jeszcze takich wybuchowych niespodzianek kryje ziemia. W Polsce akcja rozminowywania zaczęła się pod koniec II wojny światowej i oficjalnie zakończyła się w 1956 roku. Nieoficjalnie trwa do dziś. Bo nie ma dnia, by nasi saperzy nie dostawali alarmującego telefonu o kolejnym znalezisku.