Hakerzy kilkakrotnie włamali się w piątek na stronę internetową prezydenta Rosji i inne portale - poinformowały służby prasowe Kremla. Dodały, że podjęto niezbędne działania i prezydencka strona jest teraz dostępna prawie dla wszystkich użytkowników.

Dane z radarów wojskowych sugerują, że zaginiony samolot linii Malaysia Airlines obrał nad Półwyspem Malajskim kurs ku archipelagowi Andamanów - powiedziały źródła zaznajomione ze śledztwem dotyczącym zaginięcia, cytowane przez agencję Reutera. Pracownik platformy wiertniczej na wodach u wybrzeży Wietnamu twierdzi z kolei, że widział płonący samolot. Jego zdaniem mógł to być zaginiony boeing.

Jared Leto, zdobywca Oscara, który w czasie ceremonii rozdania tych nagród 2 marca pozdrowił Ukraińców na oczach całego świata, w czwartek pojawił się na kijowskim Majdanie i złożył tam kwiaty w hołdzie zabitym przez milicję. Wieczór wcześniej jego zespół zagrał w stolicy koncert.

Amatorskie nagranie uchwyciło moment tuż po ewakuacji samolotu na lotnisku w Filadelfii. Przerażeni pasażerowie ruszyli do ucieczki, nikomu jednak nic się nie stało. - Mój samolot właśnie się rozbił - napisała na Twitterze jedna z pasażerek.

Samolot linii lotniczych Malaysia Airlines, którego już od tygodnia poszukują służby kilku azjatyckich krajów, prawdopodobniej rozbił się w dżungli - uznali eksperci lotnictwa będący gośćmi "Faktów po Faktach". Ich zdaniem maszyna nie mogła zostać porwana i gdzieś z sukcesem wylądowała, bo "poziom inwigilacji przestrzeni powietrznej" na świecie jest ogromny i ktoś by to zauważył.

Doradcy Władimira Putina, przewodnicząca Rady Federacji Walentina Matwienko czy szefowie Gazpromu, Rosnieftu i rosyjskich kolei, a więc najpotężniejsi ludzie w Rosji? Te nazwiska mają się pojawiać w kontekście listy osób objętych sankcjami wizowymi i zamrożeniem aktywów w razie zaognienia konfliktu na Ukrainie przez Moskwę. Dziennikarze w Brukseli opracowali ją m.in. po rozmowach z politykami. Ci od czwartku decydują, w kogo bezpośrednio uderzy kryzys na Krymie.

Władze Ukrainy zwróciły się do USA z prośbą o pomoc wojskową w związku z agresją Rosji na Krymie i jej manewrami wojskowymi przy wschodniej granicy kraju. Chodzi zarówno o wsparcie w zakresie dostarczenia broni, jak i organizacyjne - podała agencja Reutera powołując się na dwóch amerykańskich oficjeli.

Ukraina jest dla Władimira Putina "niezbędnym elementem" potrzebnym do odbudowania supermocarstwa - uważa były prezydent Aleksander Kwaśniewski, który był gościem "Faktów po Faktach" w TVN24. Jego zdaniem prezydent Rosji "widzi siebie wśród największych twórców potęgi" wschodniego regionu.