Mały chłopiec z Meksyku sprowadził poważne problemy na swoich rodziców, choć to oni się o nie prosili. 9-latek przyniósł do szkoły naładowany pistolet. Zaalarmowana przez nauczycieli policja weszła do jego domu, gdzie znalazła prawdziwy arsenał.

Zamachowiec-samobójca wysadził się przed ufortyfikowanym wjazdem do siedziby głównej wojsk USA w Afganistanie. W eksplozji zginęło czterech przechodniów. - Nasz bojownik celował w ważną siedzibę CIA - oznajmili talibowie.

61-letnia Amerykanka jest nie tylko babcią dla swojego wnuczka, ale również jego matką zastępczą. Na późne macierzyństwo zdecydowała się, by pomóc swojej córce, która zmagała się z niepłodnością. W rezultacie - w lutym 2011 r. Kristine Casey urodziła swojego wnuczka - Finneana.

Rządząca Gruzją partia prezydenta Micheila Saakaszwilego, Zjednoczony Ruch Narodowy, zwiększa przewagę przed październikowymi wyborami do parlamentu nad opozycyjnym Gruzińskim Marzeniem - świadczą wyniki sondażu opublikowanego w piątek przez portal Civil.ge.

Posiadacz winnicy we wschodniej Francji został w piątek skazany na 1,5 roku więzienia, w tym rok w zawieszeniu, za nielegalne zatrudnienie kilkuset polskich robotników podczas zbiorów w Szampanii. Sąd orzekł także konfiskatę części pól uprawnych.

Syryjskie wojska rządowe kontynuowały w piątek niszczenie powstańczych punktów oporu w kilku dzielnicach Damaszku. W strategicznych punktach stolicy wybuchły dwie bomby, zginęło pięciu policjantów.

Cudownie ocalałe niemowlę spędziło swoją pierwszą noc we własnym domu w północnej prowincji Chaco w Argentynie. Pięciomiesięczną obecnie Luz Milagros uznano za zmarłą tuż po porodzie. Jej rodzice chcąc przytulić ją po raz ostatni w szpitalnej kostnicy spostrzegli jednak, że ich dziecko oddycha.

Oto polska odpowiedź na fenomen Harry'ego Pottera. Może nieco spóźniona, ale za to historycznie starsza. Kajtuś Czarodziej - to postać wymyślona ponad 80 lat temu przez Janusza Korczaka. A że dziś mali czarodzieje najlepiej przemawiają do wyobraźni z ekranu, o Kajtusiu powstaje film.

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa i związek zawodowy Ufo reprezentujący ich personel pokładowy doszli do porozumienia w sprawie mediacji - poinformowano w piątek wieczorem. Na czas mediacji, które mają potrwać do 12 września, Ufo zawiesza strajki.

Przebywający w piątek w Atenach szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy zażądał w piątek od Grecji "rezultatów". Zaznaczył jednak, że jej przyszłość widzi w strefie euro.

Władze USA udostępniły dokumenty dotyczące zagrożeń związanych z terroryzmem nuklearnym i zapobieganiu zagrożenia. I tak National Security Archive opublikowało m.in. dokumenty na temat prób zdobycia broni nuklearnej i materiałów rozszczepialnych przez Al-Kaidę czy zagrożenia związanego z inauguracją Baracka Obamy w 2009 r.

Zamach w stolicy Syrii, Damaszku. W wyniku wybuchu motoru- pułapki przed meczetem zginęło 5 osób, według telewizji syryjskiej ofiarami są członkowie rządowych sił zbrojnych. Eksplozję uznano za zamach terrorystyczny.

USA zamierzają uznać pakistańską siatkę Hakkaniego za organizację terrorystyczną - poinformował przedstawiciel Departamentu Stanu towarzyszący Hillary Clinton na szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku we Władywostoku.

Białoruska milicja skonfiskowała ulotki w biurze opozycyjnej kampanii "Mów Prawdę!". Zatrzymano też działacza jej młodzieżowego skrzydła Pawła Winahradaua, a dwóch innych działaczy skazano na kary aresztu - informują niezależne portale internetowe.