"W Bombaju nikt nie umiera na ulicy". Ten film o Indiach dezinformuje

W mediach społecznościowych krążą filmy z Indii, których autorzy przekonują, że sytuacja w kraju jest normalna, a doniesienia mediów o dramatycznym przebiegu pandemii są nieprawdziwe. Takie nagrania dezinformują - Indie wciąż się zmagają z katastrofalnymi skutkami COVID-19.

Czy Francji grozi wojna domowa?

Francuscy generałowie wzywają władze do obrony kraju przed islamizmem. Antyimigranckie nastroje podsyca skrajna prawica. Jednocześnie badania pokazują, że coraz więcej Francuzów obawia się o swoje bezpieczeństwo.

Najgorętsze miejsce na Ziemi? Nie jest już nim Dolina Śmierci

Dolina Śmierci położona na pustyni Mojave w południowej części stanu Kalifornia powszechnie uważana jest za najgorętsze miejsce na Ziemi. Temperatura może sięgać tam prawie 60 stopni Celsjusza. Najnowsze badania wykazały jednak, że są na naszej planecie miejsca, gdzie może być jeszcze bardziej gorąco.

Trzęsienia ziemi w Chinach, w jednym zginęły trzy osoby

Trzy osoby zginęły, a prawie 30 zostało rannych po trzęsieniu ziemi w piątek w chińskiej prowincji Junann - podały lokalne władze. W sobotę w innej, słabo zaludnionej części kraju, doszło do drugiego trzęsienia. Tam obyło się bez ofiar.