Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker i brytyjska premier Theresa May poinformowali, że porozumieli się w sprawie "prawnie wiążących" zapisów w projekcie porozumienia dotyczącego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Na wtorek zaplanowana jest publikacja szczegółowej analizy prawnej proponowanych zmian.

Prezydent Algierii Abdelaziz Buteflika uległ dziesiątkom tysięcy demonstrujących od dwóch tygodni na ulicach rodaków i nie będzie się ubiegał o piątą kadencję - poinformował w poniedziałek urząd prezydencki w tym kraju. Poinformowano zarazem, że zaplanowane na kwiecień wybory prezydenckie odbędą się w późniejszym terminie.

To uniesiona pięść reżimu, dla którego ważniejsze jest słowo przywódcy, niż szacunek wobec prawa i wolności - napisał berliński dziennik "Tagesspiegel", komentując wyrzucenie z Turcji dwóch niemieckich dziennikarzy. "Żadne niemieckie medium nie zmieni swojego zdania o Turcji, tylko dlatego, że jego korespondenci są poddawani naciskom" - podkreślono.

Prokuratura w Nowym Jorku weszła w posiadania kasety mającej pokazywać kolejne akty przemocy seksualnej wobec nieletnich dokonywane przez rapera R. Kelly'ego - poinformowano na niedzielnej konferencji prasowej. Pewien pracownik domu opieki społecznej twierdzi, że znalazł starą kasetę w kolekcji w swoim domu, choć nie wie, jak się tam znalazła. Wiele wskazuje na to, że nagranie to nie było wcześniej znane śledczym.

W najnowszym sondażu przed wyborami prezydenckimi na Ukrainie była premier Julia Tymoszenko wyprzedziła urzędującego szefa państwa Petra Poroszenkę. Pierwsze miejsce nadal zajmuje komik telewizyjny Wołodymyr Zełenski.