Około 2,5 miliona muzułmanów uczestniczących w pielgrzymce do Mekki w Arabii Saudyjskiej rozpoczęło w niedzielę rytualne kamienowanie szatana. Podczas tego obrzędu w 2015 roku doszło do tragedii - ludzie zaczęli się tratować, w wyniku czego zginęło ponad 2400 osób.

Prezydent Rosji Władimir Putin odwiedził w sobotę zaanektowany przez Moskwę w 2014 roku Krym. W Sewastopolu spotkał się z przedstawicielami wspieranego przez Kreml klubu motocyklowego Nocne Wilki. W tym samym czasie w rosyjskiej stolicy trwał największy protest opozycji od ośmiu lat.

Misjonarz ocalił życie noworodka, służąc za "ludzki inkubator" i własnym ciepłem ogrzewając potrzebujące ratunku dziecko. W środkowoafrykańskim szpitalu, w którym brat Maciej Jabłoński pełni posługę, brakuje sprzętu medycznego, w tym właśnie inkubatorów. Chłopiec otrzymał imię Cud Boży Maciej.

Norweska policja poinformowała, że sobotnia strzelanina w meczecie na przedmieściach Oslo jest badana jako prawdopodobny akt terrorystyczny. - Podejrzany był ksenofobem, chciał siać terror - powiedział na konferencji prasowej zastępca szefa stołecznej policji Rune Skjold.

Pewna kobieta ukradła butelkę ketchupu z jednej z restauracji w stanie New Jersey w USA. Od tego czasu przytrafiło się jej kilka przykrych incydentów. Dlatego, przestraszona i dręczona wyrzutami sumienia, grzecznie przeprosiła i oddała to, co ukradła. Tłumacząc swoje zachowanie, przekazała restauracji list. Szuka jej też producent ketchupu, który chce jej pomóc.

Obradująca w sobotę Rada Bezpieczeństwa potępiła atak, w wyniku którego zginęło trzech pracowników misji wsparcia ONZ dla Libii (UNSMIL) w Bengazi. Rada dodała, że narody zjednoczone nie zamierzają się wycofać z Libii.

Wicepremier Włoch i lider Ligi Północnej Matteo Salvini przekonywał w sobotę, że musi dojść do jak najszybszego głosowania nad wotum nieufności dla premiera Giuseppe Contego. W tym kraju od trzech dni trwa kryzys polityczny po rozpadzie rządzącej koalicji Ligi Północnej i Ruchu Pięciu Gwiazd.

Do bardzo niecodziennej sytuacji doszło w czasie krótkiego lotu z Chicago do nieodległego South Bend w stanie Indiana. Stewardessa, zamiast obsługiwać pasażerów samolotu i dbać o ich bezpieczeństwo, zasnęła. Została aresztowana, bo okazało się, że jest pijana. Miała we krwi nieco ponad dwa promile alkoholu. Była jedyną stewardessą na pokładzie.

W sobotę separatyści z południa Jemenu opanowali wszystkie rządowe bazy wojskowe w Adenie, a także tymczasową siedzibę władz. - Przejęliśmy pałac prezydencki z rąk gwardii prezydenckiej. Obyło się bez walk - dodało ich dowództwo. Kilkanaście godzin później mieli przystać na rozejm zaproponowany przez Arabię Saudyjską.

Uzbrojony mężczyzna otworzył w sobotę ogień w meczecie na przedmieściach Oslo - poinformowała norweska policja. W wyniku ataku jedna osoba została ranna, ale nie ma pewności, czy w wyniku postrzelenia przez napastnika. Podejrzany został zatrzymany.