Terlecki: publiczna służba zdrowia w Polsce uchodzi za jedną z najlepszych w Europie

[object Object]
Ryszard Terlecki mówił o problemach w ochronie zdrowiatvn24
wideo 2/35

To prawda, borykamy się z problemami służby zdrowia przez całą kadencję. To jest efekt rządów naszych poprzedników, którzy w takim stanie ją zostawili - podkreślał Ryszard Terlecki na konferencji w Sejmie w środę. Wicemarszałek Sejmu podkreślił jednocześnie, że "publiczna służba zdrowia w Polsce uchodzi za jedną z najlepszych w Europie".

Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki na briefingu prasowym w Sejmie był pytany o sytuację w ochronie zdrowia w kontekście informacji o zamykaniu oddziałów szpitalnych oraz niektórych szpitali w kraju, ze względu na brak lekarzy.

"Uchodzi za jedną z najlepszych w Europie"

- To prawda, borykamy się z problemami służby zdrowia przez całą kadencję. To jest efekt rządów naszych poprzedników, którzy w takim stanie ją zostawili - mówił.

Terlecki przekonywał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości stara się poprawić sytuację w tym obszarze i wiele już zrobił. Ale - jak zaznaczył - "mamy, można powiedzieć, dalekosiężny plan na przyszłość, który przedstawiali nasi przedstawiciele, w tym minister zdrowia Łukasz Szumowski".

- Myślę, że zarówno sumy przekazywane na służbę zdrowia, znacznie większe, dwukrotnie większe niż wcześniej, jak i różne inne rozwiązania, w tym rozszerzenie puli przyjęć na studia medyczne, że to wszystko stopniowo - bo tego się nie da zrobić z dnia na dzień - będzie radykalnie poprawiać stan naszej służby zdrowia - powiedział szef klubu PiS.

Ryszard Terlecki podkreślił jednocześnie, że "publiczna służba zdrowia w Polsce uchodzi za jedną z najlepszych w Europie".

Czarnecki: wypowiedź Terleckiego traktuję jako wyraz uznania dla polskich lekarzy, pielęgniarek i położnych

O wypowiedź Terleckiego był w czwartek pytany europoseł PiS Ryszard Czarnecki. - Pozwolę sobie zinterpretować te słowa w ten sposób, że polscy lekarze, polskie pielęgniarki, polskie położne są jednymi z najlepszych w Europie i stąd jest taki chłonny rynek pracy na usługi polskich lekarzy, pielęgniarek, położnych. (...) Traktuję to jako wyraz uznania dla polskich lekarzy, pielęgniarek, położnych i ten wyraz uznania podzielam - powiedział.

Dodał, że "bardzo się cieszy jako Polak, że w ostatnich latach (…) bardzo spadła, kilkukrotnie spadła, liczba chętnych pielęgniarek do wyjazdu do pracy za granicę". - To dobrze świadczy o ofertach pracy, o tym co robi rząd - przekonywał europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Co do służby zdrowia jako takiej powinniśmy robić wszystko, żeby ona była jak najbardziej efektywna dla pacjenta - dodał Czarnecki.

Czarnecki o wypowiedzi Terleckiego: traktuję to jako wyraz uznania dla polskich lekarzy
Czarnecki o wypowiedzi Terleckiego: traktuję to jako wyraz uznania dla polskich lekarzytvn24

Autor: mart//now / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości