Premium

Matematyka w porze dobranocki. Dlaczego to spotyka wasze dzieci?

Zdjęcie: Shutterstock

Rodzice uczniów jednego z warszawskich techników przez chwilę byli wściekli, że nastolatkowie mają mieć matematykę do godz. 21. Gdy poprosili o interwencję, okazało się, że problem jest już nieaktualny. Teraz mają inny - szkoła wcale nie ma dla nich matematyka. Plany lekcji znów budzą gniew uczniów i ich rodziców, a tak zwane godziny czarnkowe - nauczycieli.

- Szanowni państwo, musimy ułożyć plan, damy radę. Klasa maturalna, piątek, piętnasta – jakieś pomysły? Religia, świetnie! Dwa WF-y, klasa druga c? Doskonale! I dwie matematyki. Pierwsza a ma bardzo ciężki wtorek, dajmy im cięższą środę, wtedy wtorek będzie lżejszy. Dla trzeciej b damy w poniedziałek o 8 rano chemię, no… dwie chemie dajmy (...) pani wuefistka zrobiła podyplomówkę, będzie uczyć matematyki całą trzecią g - cieszy się dyrektor szkoły. A tak naprawdę nie dyrektor, tylko Kacper Zembrzucki, gwiazdor TikToka. Znany jako zetkakacper w swoich kilkudziesięciosekundowych filmach często odgrywa pracowników szkoły. Ten o układaniu planów lekcji cieszył się taką popularnością, że w tydzień wyświetlono go już niemal dwa miliony razy. Śmiechom i lajkom nie było końca. A Kacper postanowił nakręcić kolejne części. 

W drugiej (640 tys. wyświetleń) komentuje: - Jeśli klasa któraś ma dwie godziny WF-u na parterze, to potem gdzie ma zajęcia? Trzecie piętro, tak jest!

W trzeciej (228 tys.) zdradza: - Prawda jest taka, że układamy pod siebie, pod nasze dzieci, żeby było wygodnie. No. Dziękuję.

- Żeby pani wiedziała, ilu uczniów podesłało mi te filmiki i zapytało, czy to naprawdę tak wygląda - wzdycha dyrektorka jednego z poznańskich liceów. I dodaje: - Czy młodzież naprawdę myśli, że my im złośliwie robimy te lekcje na siódmą albo do szesnastej? Przecież nauczyciele też woleliby mieć wtedy wolne, bo kto by nie wolał? Może kiedyś, gdy ja byłam młoda, układanie planów rzeczywiście tak wyglądało w jakichś szkołach, ale teraz tak nie jest.

A jak jest? Na pewno nie do śmiechu. Tym bardziej, że choć intencje pewnie były inne, wiele planów wygląda jak te, które w swoich tiktokach obśmiewał Kacper.

Wiemy o tym sporo m.in. dlatego, że nasi czytelnicy podsyłają nam plany lekcji i związane z nimi historie na Kontakt24.

Czytaj dalej po zalogowaniu

premium

Uzyskaj dostęp do treści premium za darmo i bez reklam