Zwycięzca polskiej edycji Wings For Life: Spotkajmy się przy "Maltance" o 18:45

Zwycięzca Wings For Life World Run. "Chciałem przebiec 10 km i spotkam się z dziewczyną"
Zwycięzca Wings For Life World Run. "Chciałem przebiec 10 km i spotkam się z dziewczyną"
TVN 24 Poznań
TVN 24 PoznańWe wtorek można bedzie pobiegać ze zwycięzcą Wings For Life

O godz. 19 na poznańskiej Malcie rozpocznie się trening biegowy z Grzegorzem Urbańczykiem, zwycięzcą polskiej edycji biegu Wings For Life World Run. - Chcę w ten sposób podziękować kibicom za niedzielny doping i wsparcie, a jednocześnie zachęcić do biegania - mówi. I zaznacza: wycisku nie będzie.

Trening skierowany jest zarówno do osób, które na co dzień biegają, jak i tych, którzy dopiero swoją przygodę z bieganiem chcieliby zacząć.

- Będziemy biegli swobodnym tempem, będzie można sobie spokojnie porozmawiać a jeśli ktoś będzie zainteresowany, doradzę mu jak przygotowywać się do biegów - mówi Urbańczyk.

45 minut dla zdrowia

Dla zwycięzcy polskiej edycji Wings for Life, to jednak przede wszystkim szansa na podziękowanie kibicom, którzy wspierali go w niedzielę na trasie.

Zobacz ostatnie metry niedzielnego biegu:

"Wyszedłem przebiec 5 km, przebiegłem 50 km"
"Wyszedłem przebiec 5 km, przebiegłem 50 km"tvn24

Zbiórka o godz. 18:45 przy stacji kolejki wąskotorowej "Maltanka":

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

W sumie cały trening zająć ma około 45 minut. - Będzie to trucht przerywany ćwiczeniami ogólnorozwojowymi i rozciągającymi. Przebiegniemy nie więcej niż kółko wokół jeziora, czyli około 5,6 km. To ma być raczej zabawa i zachęta do biegania, a nie wycisk - podkreśla.

Hodowca następców

27-letni Urbańczyk jest absolwentem poznańskiego AWF i trenerem biegowym. Od lat trenuje biegi długodystansowe, jest też organizatorem wielu biegów.

- Pracuję w Szkolnym Związku Sportowym "Wielkopolska", jestem animatorem na orliku w Kleszczewie, staram się propagować bieganie, założyłem też sekcję lekkoatletyki - mówił dzień po biegu.

Najbliższy bieg organizuje 24 maja - w ramach akcji Polska Biega w podpoznańskim Kleszczewie odbędą się biegi rekreacyjne dla dorosłych i dla dzieci oraz nordic walking na 5 km.

ZOBACZ RELACJĘ Z BIEGU WINGS FOR LIFE WORLD RUN

5 godzin w 3 minuty. Tak wyglądał Wings for Life World Run
5 godzin w 3 minuty. Tak wyglądał Wings for Life World RunWings for Life World Run

Autor: FC/i / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości