W sobotę Warta Poznań rozegra u siebie pucharowe spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Na modernizowany stadion piłkarze ze stolicy Wielkopolski wrócą dopiero w połowie września. 25 sierpnia z Dolcanem Ząbki "Zieloni" zagrają w Grodzisku Wielkopolskim.
Wszystko przez prace modernizacyjne na klubowym obiekcie Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej 12. "Ogródek" dostosowywany jest do standardów obowiązujących w I lidze.
Mimo trwającej modernizacji, w sobotę na stadionie Warty rozegrane zostanie spotkanie 1/16 finału Pucharu Polski z grającym w Ekstraklasie Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mecz z "Góralami" obejrzy maksymalnie 2800 osób. Ze względów bezpieczeństwa nie będzie wśród nich kibiców gości.
- Mecz czwartej kolejki I ligi z Dolcanem Ząbki rozegramy na boisku w Grodzisku Wielkopolskim. Wcześniej udało nam się porozumieć z GKS-em Katowice i w drugiej kolejce zagramy na ich stadionie. W przypadku pojedynku z Dolcanem takiej możliwości nie było, bo w Ząbkach także trwają prace na stadionie. Obiekt w Grodzisku Wielkopolskim zgłosiliśmy we wniosku licencyjnym jako rezerwowy. Mimo odległości, gra na tym stadionie zdecydowanie bardziej nam się opłaca niż wynajem na jedno spotkanie Stadionu Miejskiego przy Bułgarskiej - tłumaczy Hubert Niedzielski, rzecznik prasowy Warty Poznań.
Ostrzą Ząbki?
Dla Grodziska Wielkopolskiego to chwilowy powrót piłki na szczeblu centralnym. Kibice z tego miasta, dzieki występom Dyskobolii przez dziesięć lat mogli oglądać najlepsze polskie drużyny. W 2008 roku właściciel klubu, Zbigniew Drzymała sprzedał jednak licencję na grę na najwyższym szczeblu Józefowi Wojciechowskiemu, który przeniósł drużynę do Warszawy, gdzie występuje jako Polonia. Miejscowa Dyskobolia występuje obecnie w klasie okręgowej A (siódmy szczebel rozgrywek) a jej rywalami są m.in. Wicher Strzyżewo, Tornado Trzebaw, Huragan Łomnica, Tęcza Skrzynki czy Lipno Stęszew.
Na stadion przy Drodze Dębińskiej 12 piłkarze Warty wrócą 15 września, kiedy zmierzą się z Cracovią Kraków.
Autor: FC/par/k / Źródło: TVN Poznań
Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia CC BY SA | Kolanin