Podejrzany o zgwałcenie kobiety w parku trafił do aresztu

Autor:
pop
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w Szamotułach
Do zdarzenia doszło w SzamotułachGoogle Earth
wideo 2/4
Google EarthDo zdarzenia doszło w Szamotułach

Policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o zgwałcenie kobiety w parku w Szamotułach. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu. O zatrzymaniu poinformowała w sobotę asp. Sandra Chuda z komendy powiatowej w Szamotułach.

Do przestępstwa doszło 2 grudnia w Parku Zamkowym w Szamotułach w Wielkopolsce. Wtedy też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu.

- Sprawca zdarzenia nie był znany. Od chwili zgłoszenia, nieprzerwanie nad jego ustaleniem i zatrzymaniem pracowali policjanci z Szamotuł. Kryminalni dokładali wszelkich starań, aby ustalić, kto dokonał tego czynu. Operacyjni analizowali wszystkie możliwe ślady i sprawdzali każdy możliwy trop, co doprowadziło do wytypowania podejrzanego – podkreśliła Chuda.

Dodała, że gdy w toku działań operacyjnych udało się ustalić, iż podejrzany to 33-letni mieszkaniec Szamotuł, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Trafił on w ręce kryminalnych 22 grudnia.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Funkcjonariusze nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia, ale zebrany na tą chwilę materiał dowodowy dał już podstawę do przedstawienia mężczyźnie zarzutu. 33-latek został przesłuchany przez prokuratora i usłyszał zarzut zgwałcenia. Na wniosek śledczych w piątek Sąd Rejonowy w Szamotułach tymczasowo aresztował mężczyznę na dwa miesiące – dodała Chuda.

W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo. Za zgwałcenie polskie prawo przewiduje karę od dwóch do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor:pop

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości