Wysiadł z auta i zaatakował pieszą na pasach. 35-latek usłyszał wyrok

TVN24

Kierowca najpierw uderzył kobietę, potem próbował ją potrącić (wideo archiwalne)Fakty po południu
wideo 2/3

Ona przechodziła przez przejście dla pieszych, on próbował ją potrącić. Jest wyrok dla agresywnego kierowcy porsche, który kilka miesięcy temu zaatakował pieszą w Lesznie.

Rok więzienia - taki wyrok usłyszał w Sądzie Rejonowym w Środzie Wielkopolskiej Michał N.

To 35-letni mężczyzna, który w lipcu, kierując porsche, zaatakował kobietę na przejściu dla pieszych na jednej z ulic Leszna (Wielkopolskie).

Michał N. odpowiadał przed sądem także za wcześniejszą sprawę: usiłowanie wymuszenia zwrotu wierzytelności.

Jak powiedział w środę sędzia Aleksander Brzozowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu, Michał N. został uznany winnym wszystkich zarzucanych mu czynów.

Decyzją sądu mężczyzna ma zapłacić pokrzywdzonej 8 tys. zł, zaś pokrzywdzonemu, od którego miał próbować wymusić pieniądze – 15 tys. zł.

Sąd orzekł też wobec Michała N. pięcioletni zakaz zbliżania się do zaatakowanej kobiety, przedsiębiorcy i jego rodziny.

Dobrowolnie poddał się karze

"Głos Wielkopolski", który poinformował w środę o wyroku, podał, że Michał N. dobrowolnie poddał się karze. Poinformował też, że proces zakończył się po jednej rozprawie dzięki zaproponowanej stronom przez sąd ugodzie. W lipcu w Lesznie kierujący porsche 35-letni Michał N. nie chciał przepuścić przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety. Gdy ta zwróciła mu uwagę, kierujący wysiadł z pojazdu i uderzył ją w twarz. Następnie wrócił do samochodu i ruszył, mimo że uderzona stanęła przed pojazdem. Kierowca został niedługo potem zatrzymany w okolicach Andrychowa.

Szef leszczyńskiej prokuratury rejonowej Przemysław Grześkowiak informował w październiku, że akt oskarżenia przeciwko Michałowi N. zawiera cztery zarzuty: znieważenia kobiety, uderzenia jej i spowodowania obrażeń ciała, a także zmuszenia kobiety do określonego zachowania. Czwarty zarzut dotyczył działania w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności.

Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego w Środzie Wielkopolskiej, bo czyn związany ze zwrotem wierzytelności miał miejsce na tamtym terenie.

Od końca lipca Michał N. czekał na proces w areszcie.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/ks/kwoj / Źródło: PAP/Głos Wielkopolski