Prokurator chce dożywocia za zabójstwo z Półwiejskiej

Poznań

TVN 24 PoznańBartosz J. został zamordowany w centrum Poznania na ulicy Półwiejskiej

Dożywotnie więzienie grozi Pawłowi T., który w lipcu 2013 roku w centrum Poznania, na jednej z głównych ulic miasta, śmiertelnie ugodził 26-latka. Akt oskarżenia w tej sprawie poznańska prokuratura przesłała do sądu.

Zdarzenie poruszyło mieszkańców Poznania, po śmierci Bartosza J. przez miasto przeszedł marsz przeciwko przemocy i agresji. Według aktu oskarżenia sprawcą zabójstwa był pochodzący z Kołobrzegu 23-letni student prawa.

Atak bez powodu

Do zdarzenia doszło w lipcową, weekendową noc. Jak ustalono, Paweł T. wraz z kolegą zaczepiali przechodzących ulicą mężczyzn. W pewnym momencie T. miał stłuc butelkę i uderzyć nią jednego z zaczepionych, Bartosza J.

Według śledczych atak nastąpił bez żadnego konkretnego powodu.

- Paweł T. stanie przed sądem pod głównym zarzutem dokonania zabójstwa. Używając roztłuczonej przez siebie butelki po piwie, uderzył w szyję pokrzywdzonego – powiedział szef prokuratury Poznań – Stare Miasto Mateusz Pakulski.

Raniony w szyję zmarł mimo akcji reanimacyjnej. Pawła T. zatrzymano następnego dnia. Oskarżony odpowie również za inne czyny, w tym za częstowanie innej osoby marihuaną. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Autor: kk/kv / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia | Radomil