TVN24 | Poznań

Szukają go w sprawie śmiertelnego pobicia zapaśnika. Jest areszt poszukiwawczy dla Olgierda Michalskiego

TVN24 | Poznań

Autor:
FC,aa/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Jest areszt poszukiwawczy dla Olgierda Michalskiego
Jest areszt poszukiwawczy dla Olgierda MichalskiegoTVN24
wideo 2/7
TVN24Poszukiwany Olgierd Michalski

Trwają procedury wymagane do wystawienia listu gończego za Olgierdem Michalskim, 42-latkiem podejrzanym o śmiertelne pobicie poznańskiego zapaśnika Dominika Sikory. Sąd właśnie zdecydował o tzw. areszcie poszukiwawczym. Mężczyzna prawdopodobnie ukrywa się w Szwajcarii.

Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto ustosunkował się do wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu poszukiwawczego wobec Olgierda Michalskiego. Podstawą wniosku były zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć Dominika Sikory. Za ten czyn może mu grozić nawet dożywocie.

- Wczoraj na wniosek prokuratora sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 14 dni od zatrzymania. To tzw. areszt poszukiwawczy. Sąd uznał, że zebrany materiał dowodowy jest na tyle wiarygodny, że mimo iż nie przesłuchano jeszcze podejrzewanego, to można zastosować tę procedurę - mówi Aleksander Brzozowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Areszt poszukiwawczy to inaczej postanowienie o tymczasowym aresztowaniu ukrywającej się osoby podejrzanej. W przypadku zatrzymania, podejrzanego przewozi się na jego podstawie do sądu rejonowego, w którym prowadzone jest przeciw niemu postępowanie.

Dopiero po rozpoczęciu procedury aresztu poszukiwawczego możliwe jest wystawienie listu gończego za poszukiwanym.

Pobicie pod klubem

Olgierd Michalski jest poszukiwany po tym, jak w nocy z 25 na 26 stycznia miał uderzyć przed jednym z klubów na Starym Rynku w Poznaniu Dominika Sikorę. Zapaśnik jednego z poznańskich klubów sportowych upadł po ciosie na ziemię. Po kilku dniach zmarł w szpitalu w wyniku obrażeń głowy.

Dominik Sikora zmarł w szpitalu po pobiciu w jednym z klubów w PoznaniuFB - KS Sobieski Poznań

W internecie pojawiło się nagranie z monitoringu, na którym widać moment pobicia Sikory. Po kilku dniach od zdarzenia śledczy poinformowali, że osobą, która ma związek ze śmiertelnym pobiciem zapaśnika jest 42-letni Olgierd Michalski. Policja wystąpiła o wystawienie za Michalskim listu gończego. Mężczyzna prawdopodobnie wyjechał z Polski zaraz po pobiciu. Z informacji tvn24.pl wynika, że uciekł do Szwajcarii, gdzie ma przebywać jego partnerka. Własnie dlatego policja wystąpiła z wnioskiem o wydanie listu gończego za mężczyzną. Jego otrzymanie umożliwi policjantom prowadzenie poszukiwań także poza granicami Polski.

W piątek, po uzyskaniu zgody od prokuratury, policjanci opublikowali wizerunek poszukiwanego Olgierda Michalskiego. To 42-latek zameldowany w Poznaniu na ul. Biskupińskiej.

Jak informowała poznańska "Gazeta Wyborcza", Michalski oprócz stania na bramkach w poznańskich klubach nocnych był też trenerem personalnym w jednej z poznańskich siłowni. W 2017 roku, podczas próby zatrzymania przez policję, po tym, jak został namierzony w czasie wybijania szyb w samochodach na jednej z poznańskich ulic, Michalski wyrwał policjantowi broń i oddał kilka strzałów, które w trakcie szarpaniny trafiły w ziemię.

Według informacji tvn24.pl Michalski był powiązany ze środowiskiem poznańskich pseudokibiców, brał udział w organizowanych przez nich ustawkach, czyli walkach z kibolami innych klubów.

Utalentowany zapaśnik

Dominik Sikora był jednym z czołowych zapaśników stylu klasycznego KS Sobieski Poznań. Zdobył wiele medali indywidualnych i drużynowych mistrzostw Polski. Był także medalistą mistrzostw Europy kadetów.

Pogrzeb zmarłego zapaśnika odbył się w poniedziałek na cmentarzu na poznańskim Miłostowie.

Autor:FC,aa/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Wielkopolska policja

Pozostałe wiadomości