Kradzież pieniędzy w Ostrowie Wielkopolskim. 74-latek rzucił się na maskę auta

Autor:
aa/
tam
Źródło:
TVN24
Ostrów Wielkopolski. Okradziony mężczyzna próbuje zatrzymać sprawców
Ostrów Wielkopolski. Okradziony mężczyzna próbuje zatrzymać sprawcówELEKTRO-KOMP
wideo 2/6
ELEKTRO-KOMPOstrów Wielkopolski. Okradziony mężczyzna próbuje zatrzymać sprawców

Wyszedł z banku z gotówką i został okradziony. 74-latek nie zamierzał się jednak łatwo poddać. Rzucił się na maskę auta, którym próbowali uciec sprawcy. W końcu mężczyźni wyrzucili skradziony plecak, ale zostawili sobie saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Nie wiedzieli jednak, że większość gotówki znajdowała się w plecaku. Policja szuka sprawców i apeluje do wszystkich, którzy mogą pomóc w ich namierzeniu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży, do której doszło w Ostrowie Wielkopolskim. To tam 74-latek wypłacił z banku kilkadziesiąt tysięcy złotych. Gdy opuścił placówkę, został okradziony.

- Schował pieniądze do plecaka, a ten wsadził do swojego pojazdu. Gdy wsiadał do auta, podjechał inny samochód. Najprawdopodobniej podróżowało nim trzech mężczyzn. Ukradli plecak z samochodu pokrzywdzonego - relacjonuje Małgorzata Michaś, rzeczniczka ostrowskiej policji. 

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Próbował zatrzymać odjeżdżające autoELEKTRO-KOMP

Przedsiębiorca nie dał za wygraną, rzucił się na maskę auta

Okradziony przedsiębiorca nie zamierzał łatwo się poddać. Jak widać na nagraniach z miejsca zdarzenia, 74-latek rzucił się na maskę odjeżdżającego auta. W ten sposób próbował uniemożliwić sprawcom ucieczkę.

W końcu złodzieje - przez okno samochodu - wyrzucili plecak. Zabrali jednak z niego saszetkę z dokumentami i gotówką w wysokości 600 złotych. Nie zauważyli jednak, że wspomniane kilkadziesiąt tysięcy złotych znajdowało się w plecaku, a nie w saszetce.

Sytuacja - co widać na nagraniach - wyglądała bardzo groźnie. Na szczęście 74-latkowi nic się nie stało.

Policja sprawdza i prosi o pomoc

Ostrowska policja przesłuchuje teraz świadków zdarzenia. - Mamy zabezpieczone nagranie z monitoringu. Szukamy kolejnych nagrań. Ustaliliśmy numery rejestracyjne auta. Teraz robimy wszystko, by zidentyfikować sprawców i ich zatrzymać - przekazuje Michaś.

Funkcjonariusze apelują do osób, które mogą posiadać cenne w tej sprawie informacje, by zgłosiły się na komendę. Jeszcze nie wiadomo, w jaki sposób zostanie zakwalifikowane całe zdarzenia – czy tylko jako kradzież, czy jako rozbój.

W Ostrowie Wielkopolskim sceny jak z filmu akcji

Autor:aa/ tam

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości