Około 2,5 tysiąca funkcjonariuszy będzie pilnowało porządku podczas Euro 2012. Na czas rozgrywek do Poznania przyjadą policjanci z całej Wielkopolski, Łodzi, Bydgoszczy oraz Zielonej Góry.
- Policjanci szczególną ochroną otoczą okolice Stadionu Miejskiego i Strefy Kibica, ale także drogi dojścia do stadionu i trasy, którymi będą oni rozchodzić się po meczu. Będziemy na Starym Rynku i w FanCampach, w których kibice będą świętować w większych grupach - powiedział rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.
Język bez problemu
Obcokrajowcy, którzy będą chcieli porozumieć się z mundurowymi, nie powinni mieć z tym problemu. Funkcjonariusze brali udział w kursach językowych. W razie problemów z obcokrajowcami, będą mieć pod ręką wolontariuszy, którzy znają język chorwacki, włoski i angielski.
997 zgłoś się
W tym gorącym czasie telefon alarmowy 997 będzie odbierać sześciu dyspozytorów. Tu też będą osoby znające języki obce. Zgłoszenia w języku angielskim, włoskim oraz niemieckim przyjmowane będą pod numerem alarmowym 112.
W trakcie mistrzostw, z czterech do siedmiu zwiększona zostanie też liczba operatorów w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu. Jak informuje rzecznik Miejsko-Wojewódzkiego Sztabu Operacyjnego Euro 2012 Tomasz Stube, wszyscy operatorzy znają język niemiecki lub angielski, a dodatkowo w dni, w których mecze w Poznaniu będzie rozgrywać reprezentacja Włoch, na stanowisku będzie też operator znający język włoski.
Autor: mw/roody / Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl | Maciej Wężyk