TVN24 | Poznań

Zginęła 800 metrów od domu. Po 26 latach wrócili do sprawy zabójstwa 20-letniej Zyty

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24/PAP
Tak wygląda przyszłość ścigania przestępców (archiwum)
Tak wygląda przyszłość ścigania przestępców (archiwum)TVN24 Łódź
wideo 2/12
TVN24 ŁódźTak wygląda przyszłość ścigania przestępców (archiwum)

Wyszła z domu, następnego dnia jej ciało znaleziono 800 metrów dalej. Po 26 latach policjanci z Archiwum X wracają do niewyjaśnionej sprawy śmierci 20-letniej Zyty Michalskiej z Mikuszewa (woj. wielkopolskie).

Funkcjonariusze poznańskiego Archiwum X zajmują się sprawą zabójstwa Zyty Michalskiej, do którego doszło w 1994 r. w Mikuszewie (powiat wrzesiński, woj. wielkopolskie). - Nadal szukamy świadków, którzy mogą mieć wiedzę na temat tego zdarzenia. Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na temat tego zabójstwa, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 609 802 196 - poinformował komisarz Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Sprawą zajmuje się Archiwum XKWP Poznań

20-letnia Zyta Michalska zginęła w Mikuszewie pod Wrześnią. Młoda kobieta była absolwentką wrzesińskiego liceum, a w Poznaniu uczęszczała na kurs języka angielskiego. - 3 kwietnia 1994 roku, w niedzielę, dziewczyna wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Następnego dnia, 800 metrów od domu, w lesie zostało znalezione jej ciało z poważnymi obrażeniami głowy. Policjanci rozpoczęli śledztwo pod kątem zabójstwa – mówił komisarz Święcichowski.

Dodał, że na miejscu zbrodni przeprowadzono oględziny i zabezpieczono ślady. - Przesłuchano wiele osób mogących mieć jakiekolwiek informacje dotyczące tego zdarzenia. Po dłuższym czasie sprawa została umorzona ze względu na niewykrycie sprawcy – wskazał.

Święcichowski zaznaczył, że policjanci nadal interesowali się tą sprawą i sprawdzali wszystkie pojawiające się informacje. Policja nie ujawnia, czy funkcjonariusze ustalili teraz jakiekolwiek nowe okoliczności zabójstwa 20-latki.

Google

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: KWP Poznań

Pozostałe wiadomości