35 żołnierzy po powrocie z misji trafiło do izolatorium przy szpitalu

TVN24 | Poznań

Autor:
gp, aa
Źródło:
TVN24, Gazeta Lubuska, Gazeta Wyborcza
35 żołnierzy po powrocie z misji trafiło do izolatorium przy szpitalu
wideo 2/40
35 żołnierzy

W izolatorium przy zielonogórskim szpitalu uniwersyteckim przebywa obecnie 35 żołnierzy. Ich stan jest dobry. Nie mają objawów choroby.

Wrócili niedawno z misji w Afganistanie i Rumunii. To 34 mężczyzn i jedna kobieta. Są w stanie bardzo dobrym. Potwierdzono jednak u nich zakażenie koronawirusem. Pierwsze testy przeszli w 105. Szpitalu Wojskowym w Żarach.

- Jako szpital prowadzimy też izolatorium, od soboty przebywa w nim 35 żołnierzy. Większość wróciła z Afganistanu, a kilka osób z Rumunii - mówi Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik szpitala uniwersyteckiego w Zielonej Górze. - Podczas rutynowych badań okazało się, że są zakażeni koronawirusem. Przechodzą to w zasadzie bezobjawowo. Dziś i w sobotę zostaną im pobrane kolejne próbki. Jeśli wyniki będą negatywne, będą mogli - ku wielkiej radości - wrócić do swoich rodzin, których nie widzieli ponad pół roku - dodaje.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Poza żołnierzami w zielonogórskim szpitalu przebywa obecnie 16 innych pacjentów z pozytywnym wynikiem na koronawirusa.

Żołnierze trafili też do Poznania

Polscy żołnierze z Afganistanu trafili również do Wielkopolski. Chodzi o 12 osób. - Jeden z żołnierzy przebywa w szpitalu jednoimiennym w Poznaniu. Jego stan jest poważny. Pozostałych 11 znajduje się w izolatorium - u 10 z nich potwierdzono zakażenie koronawirusem. W jednym przypadku wynik badania był negatywny - mówi profesor Iwona Mozer-Lisewska, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, ordynator Oddziału Chorób Zakaźnych Szpitala im. J. Strusia.

Pierwszy w Lubuskiem przypadek śmierci zakażonej pacjentki

W środę, 15 lipca, Lubuski Urząd Wojewódzki poinformował o śmierci pacjentki, która zachorowała na COVID-19. - To 91-letnia kobieta. Miała choroby współistniejące - powiedziała "Gazecie Lubuskiej" Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik prasowy LUW.

To pierwsza ofiara koronawirusa w województwie lubuskim od początku pandemii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Autor:gp, aa

Źródło: TVN24, Gazeta Lubuska, Gazeta Wyborcza

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: