TVN24 | Poznań

Reaktywacja szpitala na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wojewoda podpisał wniosek do ministra zdrowia

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/
tam
Źródło:
TVN24, PAP
Poznań: Tak powstawał szpital tymczasowy na MTP
Poznań: Tak powstawał szpital tymczasowy na MTPMTP
wideo 2/10
MTPPoznań: Tak powstawał szpital tymczasowy na MTP

Wojewoda Wielkopolski chce, by od listopada znów działał szpital tymczasowy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Powód: wzrastająca liczba zakażeń koronawirusem i chorujących na COVID-19. Michał Zieliński skierował już wniosek w tej sprawie do ministra zdrowia, który podejmie ostateczną decyzję.

- Podpisałem wniosek do ministra zdrowia o uruchomienie z początkiem listopada szpitala tymczasowego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich - poinformował Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.

Jak podaje Wielkopolski Urząd Wojewódzki, analiza przebiegu epidemii na terenie Wielkopolski wskazuje na zwiększającą się liczbę zakażeń oraz hospitalizacji osób zakażonych wirusem SARS-Co-V-2. - Swoją decyzję oparłem na rekomendacji zespołu doradczego ds. zabezpieczenia przed pandemią, uzgadniając ją z rektorem Uniwersytetu Medycznego  - powiedział Michał Zieliński.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Ile jest łóżek covidowych w Wielkopolsce?

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu poinformował, że w środę w Wielkopolsce odnotowano 131 zakażeń koronawirusem. - Obecnie szpitale w województwie dysponują 402 łóżkami, 151 łóżek jest zajętych, co stanowi wzrost o 26 zajętych łóżek w stosunku do wtorku. Liczba łóżek respiratorowych dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosi 44. Z tej puli pięć łóżek pozostaje zajętych. W podmiotach leczniczych na terenie Poznania zajęte są 92 łóżka na drugim poziomie zabezpieczenia szpitalnego, w tym cztery łóżka respiratorowe – poinformował Stube.

Szpital tymczasowy na MTPTVN 24

Mogą przyjąć prawie 600 pacjentów

Szpital tymczasowy na terenie MTP został uruchomiony na początku 2020 roku. Kiedy sytuacja epidemiczna się ustabilizowała, przeszedł w stan pasywny. Mimo to placówka przez cały czas jest w stanie gotowości. Maksymalne dobowe obłożenie w szpitalu, które wynosiło 324 pacjentów, odnotowano 9 kwietnia. Szpital przygotowany jest na przyjęcie 597 pacjentów, z czego 48 stanowisk wyposażonych jest w respiratory dla osób z najostrzejszym przebiegiem COVID-19.

Autor:aa/ tam

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: MTP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości