Policjanci mieli pobić się na imprezie. Jeden jest w szpitalu, drugi będzie wydalony ze służby

Aktualizacja:
Autor:
FC/tok
Źródło:
PAP
Kalisz. Policjant wdał się w bójkę z kolegą z pracy. Zostanie dyscyplinarnie zwolniony
Kalisz. Policjant wdał się w bójkę z kolegą z pracy. Zostanie dyscyplinarnie zwolnionyTVN 24
wideo 2/5
TVN 24Kalisz. Policjant wdał się w bójkę z kolegą z pracy. Został dyscyplinarnie zwolniony

Dwaj policjanci z kaliskiej komendy mieli pobić się na imprezie, w wyniku czego jeden z nich trafił do szpitala. Drugi usłyszał już zarzuty i zostanie wydalony ze służby. Grozi mu nawet pięć lat więzienia.

W niedzielę w jednej z podkaliskich miejscowości na prywatnej imprezie doszło do bójki między dwoma mężczyznami. Okazało się, że awanturujący się goście są policjantami kaliskiej komendy i pracownikami tego samego wydziału.

W wyniku poniesionych obrażeń jeden z nich trafił do szpitala, gdzie stwierdzono doznanie obrażeń ciała na okres powyżej 7 dni.

Nie przyznaje się do winy

Drugi z policjantów został zatrzymany. - Postawiono mu zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu, co zagrożone jest karą do pięciu lat więzienia - powiedział Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Jak dodał, śledztwo jest na wstępnym etapie.

Mężczyzna nie przyznał się do zarzutu i złożył obszerne wyjaśnienia. - Wszystkie okoliczności w sprawie będę weryfikowane - dodał Meler. Jak przekazywał mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, policjant najpierw został zawieszony w czynnościach służbowych do czasu wyjaśnienia sprawy.

W środę jego przełożony ostatecznie zdecydował o jego dyscyplinarnym zwolnieniu. - Komendant policji w Kaliszu wdrożył procedurę dyscyplinarnego zwolnienia policjanta, który wdał się w bójkę - poinformował Borowiak.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:FC/tok

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości