Jak ugryźć 10 milionów złotych? Ostatnia szansa dla poznaniaków

Na projekty można głosować do niedzieliUMP / TVN 24

Tylko do niedzieli włącznie można głosować na projekty w ramach poznańskiego budżetu obywatelskiego. Każdy poznaniak może wskazać 5 spośród 20 pomysłów. Do rozdysponowania jest 10 milionów złotych.

Na projekty można głosować w namiotach rozstawionych na placu Wolności, na dwóch końcach ul. Półwiejskiej lub w internecie, za pomocą miejskiej ankiety.

Dodatkowo punkty do głosowania znajdą się na Malcie przy Torze Regatowym oraz na ul. św. Marcin (obok CK Zamek). Mają być czynne w niedzielę od godz. 10 do 18.

Głosy mogą oddać wszystkie osoby zameldowane w Poznaniu oraz studiujące w stolicy Wielkopolski. Głos oddać można na maksymalnie pięć projektów.

Poznański Budżet Obywatelski 2014

Więcej o projektach:

1. Renowacja hali widowiskowo-sportowej Arena. Koszt: 3 500 000 zł

Projekt zakłada modernizację obiektu i naprawę przeciekającego dachu. Wokół hali miałyby się znaleźć także dodatkowe miejsca parkingowe.

Arena jest wzorowana na Palazzetto dello Sport w RzymieRadomil | Wikipedia (CC BY-SA 3.0)

2. "Zejdźmy z drogi" - budowa chodnika z dopuszczeniem ruchu rowerowego w ciągu ul. Naramowickiej. Koszt: 610 000 zł

- Naramowicka jest jedną z najbardziej ruchliwych ulic Poznania. W chwili obecnej, na odcinku objętym projektem, ta ulica nie posiada nawet utwardzonego pobocza - przekonują autorzy projektu.

Chodnik z dopuszczonym ruchem rowerowym miałby powstać na odcinku od ul. Dzięgielowej do ul. Rumiankowej.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

3. Plac Asnyka - secesyjny salon ogrodowy Jeżyc. Koszt: 1 550 000 zł

Zaniedbany plac, leżący wśród secesyjnych kamienic, miałby zupełnie zmienić swoje oblicze. W planach jest stworzenie miejsc do wypoczynku i rekreacji dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych, placu zabaw, ogrodzenia i monitoringu.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

4. Czterooddziałowe przedszkole modułowe "Miasto dzieci" na Naramowicach. Koszt: 5 925 000 zł

Przedszkole ma przypominać niewielkie miasteczko z głównymi ulicami i bocznymi alejakmi i placami - miejscami spotkań. W sumie projekt rady osiedla Naramowice miałby stworzyć miejsce dla 100 dzieci.

5. Stwórzmy Muzeum Enigmy w Poznaniu. Koszt: 500 000 zł

W Dzielnicy Zamkowej miałoby powstać muzeum upamiętniające trójkę poznańskich matematyków-kryptologów, którzy złamali zasady działania niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma.

Maszyna Enigmatvn 24

6. Ławki na placu Wolności. Koszt: 14 000 zł

Obecnie na placu, na którym znajdowała się strefa kibica podczas Euro 2012, znajduje się zaledwie 5 ławek. Projekt zakłada ustawienie kolejnych dwudziestu.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

7. Forum Studenckie. Koszt: 4 000 000 zł

Projekt zakłada wyłączenie z ruchu fragmentu ulicy Towarowej, od ul. Składowej do ul. Św. Marcin i zintegrowaniem jej z parkiem im. Młodziejewskiego, leżącym między ulicami Towarową, Składowa i al. Niepodległości oraz wymianę torowiska tramwajowego na ul. Towarowej. Pomysł Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Muzycznej ma zapewnić nową przestrzeń wypoczynkowo-rozrywkową dla studentów.

Projekt Forum StudenckiegoUMP

8. Budowa Centrum Sportów Wrotkarskich, rewitalizacja alejek asfaltowych w Parku Tysiąclecia na poznańskiej Malcie. Koszt: 2 500 000 zł

W parku Tysiąclecia na Malcie miałby powstać tor wrotkarski z bieżnią o wymiarach 200x6 m, boisko o wymiarach 50x25 m oraz trybuny i pawilon z barem, szatniami i toaletami. Odnowione miałyby także zostać ścieżki dookoła obiektu.

9. Akcja społeczna "Stop czerniakowi". Koszt: 64 800 zł

Głównym celem projektu jest uruchomienie stałego punktu diagnostycznego, czynnego dwa razy w tygodniu, w którym mieszkańcy mogliby być przebadani za pomocą videodermatopskopu. Ponadto koncepcja zakłada prelekcje edukacyjne na temat czerniaka i wsparcie psychologów dla chorych.

10. Przyspieszenie budowy ogrodu działkowego przy ul. Czarnucha (Naramowice). Koszt: 1 500 000 zł

Miasto planuje stworzenie w tym miejscu ogrodów działkowych w 2015 r. Projekt zakłada przyspieszenie ich budowy o rok.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

11. RoweLove Rataje - trakt pieszo-rowerowy łączący Rataje-Park z Maltą i Wartą oraz ul. Jana Pawła II. Koszt: 2 600 000 zł

W ramach projektu miałoby powstać ok. 4,2 km ścieżek rowerowych.

Przebieg proponowanej trasyRO Chartowo

12. Rozszerzenie infrastruktury rowerowej poprzez budowę stacji rowerów miejskich w Poznaniu. Koszt: 2 902 800 zł

Projekt zakłada rozszerzenie sieci rowerów miejskich poprzez budowę kolejnych stacji rowerowych w północnej części miasta. Punkty wypożyczania rowerów miałby stanąć przy: pętli tramwajowej Wilczak, skrzyżowaniu Szelągowska/Garbary, rondzie Solidarności, skrzyżowaniu Naramowicka/Lechicka, pętli autobusowej na Os. Łokietka oraz skrzyżowaniu Połabska/Lechicka.

13. Modernizacja Ośrodka Wypoczynkowego Rusałka. Koszt: 1 400 000 zł

Projekt zakłada remont budynku z toaletami, wypożyczalni sprzętu sportowego, budowę i urządzenie placów zabaw i boisk z uwzględnieniem sportów niepełnosprawnych, stworzenie systemu monitoringu i ochrony czystości wody w jeziorze.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

14. Mieszkania wspomagane dla osób niepełnosprawnych. Koszt: 3 830 000 zł

Projekt zakłada utworzenie 4 pilotażowych mieszkań wspomaganych dla 10-15 osób niepełnosprawnych. Ma powstać także jedno mieszkanie treningowe. Tworzeniu mieszkań dla osób niepełnosprawnych patronuje Stowarzyszenie Na Tak.

Poznański Budżet Obywatelski: mieszkania dla niepełnosprawnych
Poznański Budżet Obywatelski: mieszkania dla niepełnosprawnychTVN 24 Poznań

15. Wartostrada - śródmiejski odcinek pomiędzy mostem Rocha a ul. Czartoria. Koszt: 510 000 zł

Projekt zakłada utworzenie śródmiejskiego odcinka pieszo-rowerowego pomiędzy mostem św. Rocha, a ul. Czartoria, który przebiegać ma wzdłuż ul. Ewangelickiej. Trasa ma mieć szerokość 4 m i długość 600 m.

Poznański budżet obywatelski: Wartostrada
Poznański budżet obywatelski: WartostradaTVN 24

16. Sportowy Golaj - odbudowa stadionu na Golęcinie - żużel, park rowerowy, futbol. Koszt: 8 969 000 zł

Projekt zakłada zaadaptowanie stadionu piłkarsko-żużlowego i terenów przyległych, zlokalizowanego w obrębie kompleksu sportowego Olimpii. Służyć miałby żużlowcom, futbolistom amerykańskim i kolarzom górskim (tor rowerowy miałby znaleźć się na obrzeżu stadionu).

Poznański Budżet Obywatelski: Sportowy Golaj
Poznański Budżet Obywatelski: Sportowy GolajTVN 24 Poznań

17. Bezpieczne drogi rowerowe i chodniki na Malcie z nowymi stacjami Poznańskich Rowerów Miejskich. Koszt: 2 902 800 zł

Wokół Jeziora Maltańskiego miałoby stanąć 5 stacji rowerów miejskich, 200 stojaków rowerowych, a na północnym brzegu miałaby powstać oświetlona droga rowerowa.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

18. Przytulisko - centrum pomocy dla osób bezdomnych. Koszt: 1 600 000 zł

Budowa przytuliska, w ramach którego działać będą: ogrzewalnia i noclegownia, punkt doraźnej pomocy medycznej, punkt konsultacji terapeutycznej im pomocy socjalnej, łaźnia i sala jadalna. Obiekt ma działać cały rok, zakłada możliwość przyjęcia jednorazowo 30-40 osób.

19. Budowa torów łuczniczych przy ul. Urbanowskiej w Poznaniu z przeznaczeniem dla KS Leśnik. Koszt: 430 000 zł

Projekt zakłada przygotowanie terenów, wybudowanie pawilonu magazynowo-technicznego oraz wyposażenie torów łuczniczych (w tym stanowiska dla osób na wózkach inwalidzkich) na ul. Urbanowskiej.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

20. Budowa ciągu pieszo-rowerowego Centrum-Wschód. Koszt: 3 000 000 zł

Projekt zakłada przebudowę drogi pieszo-rowerowej wzdłuż Trasy Kórnickiej i wybudowanie nowego odcinka do Centrum Handlowego M1. Trasa ta łączyłaby śródmieście przez tereny Polanki, Łaciny i Chartowa z centrami handlowymi na Franowie.

Renowacja Trasy Kórnickiej to pomysł stowarzyszenia Lepsze RatajeLepsze Rataje

Autor: FC/mz / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: UMP / TVN 24

Pozostałe wiadomości

Sprawca piątkowego ataku w Magdeburgu, w wyniku którego zginęło pięć osób, a ponad 200 zostało rannych, został oskarżony o popełnienia morderstwa i usiłowania zabójstwa - poinformowała w niedzielę niemiecka policja. Niemiecki Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców przekazał, że otrzymał ostrzeżenie o pochodzącym z Arabii Saudyjskiej mężczyźnie już pod koniec lata 2023 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wyniku zamachu zginął 9-letni chłopiec oraz cztery kobiety w wieku od 45 do 75 lat.

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Źródło:
PAP, Reuters

W Kraju Zabajkalskim w Rosji w niedzielę zderzyły się dwa pociągi towarowe. Wykoleiły się 42 wagony z węglem - podała Prokuratura do spraw Transportu Wschodniosyberyjskiego. Przyczyny zdarzenia są wyjaśniane.

Zderzenie pociągów towarowych w Rosji

Zderzenie pociągów towarowych w Rosji

Źródło:
Interfax, tvn24.pl

Śmigłowiec pogotowania ratunkowego uderzył w szpital i roztrzaskał się o ziemię. Zginęły cztery osoby. Do tragedii doszło w niedzielę w południowo-zachodniej Turcji.

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Źródło:
Reuters

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

75-letni mężczyzna strzelił z broni do znajomej siedzącej w aucie na jednej z ulic Przemyśla (woj. podkarpackie). Kobieta z raną postrzałową głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Pracownik stacji paliw w Markach został poszkodowany w trakcie napadu. Policja poszukuje sprawcy tego zdarzenia. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że mężczyzna został zaatakowany ostrym narzędziem.

Napad na stację paliw w Markach. Pracownik raniony ostrym narzędziem

Napad na stację paliw w Markach. Pracownik raniony ostrym narzędziem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

Niemal miliard dolarów będzie można wygrać we wtorkowym losowaniu amerykańskiej loterii Mega Millions - podał portal stacji CNN. Wyjaśnił też, że to efekt kilkumiesięcznej kumulacji.

Potężna kumulacja. "Najbardziej niezwykły rok"

Potężna kumulacja. "Najbardziej niezwykły rok"

Źródło:
CNN, tvn24.pl

Za pracę w niedzielę i święta pracownikowi przysługuje dzień wolny lub dodatek do wynagrodzenia w wysokości 100 procent za każdą godzinę pracy - podkreśliła radca prawny doktor Monika Wieczorek. Wskazała też, że w niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Źródło:
PAP

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW

W Nowym Jorku spadł śnieg i zrobiło się biało. Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS) poinformowała, że są to pierwsze, mierzalne grudniowe opady w tym mieście od trzech lat.

Tutaj spadł pierwszy od lat śnieg w grudniu

Tutaj spadł pierwszy od lat śnieg w grudniu

Źródło:
Reuters, NBC New York
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Podczas świątecznego dnia przeciętny Polak zje sześć tysięcy kalorii, a niektórzy nawet 10 tysięcy – wskazuje profesor Danuta Figurska–Ciura z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zapotrzebowanie dla zdrowego, dorosłego człowieka o masie 60-70 kilogramów to około dwa tysiące kalorii dziennie.

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Źródło:
PAP

Stany Zjednoczone będą chciały przejąć kontrolę nad Kanałem Panamskim, jeśli uznają, że Panama nie przestrzega warunków traktatu z 1977 roku o statusie prawnym tego szlaku wodnego - ostrzegł na platformie Truth Social prezydent elekt Donald Trump. Chodzi między innymi o pobieranie przez władze Panamy zbyt wysokich opłat za korzystanie z kanału.

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Trump grozi i przywołuje traktat z 1977 roku 

Źródło:
PAP, Voice of America 

Nasza gospodarka przygotowuje się do kolejnych sankcji po objęciu władzy przez Donalda Trumpa - przekazał prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel. W przemówieniu zaznaczył, że kończący się rok był "jednym z najgorszych w ostatnim dziesięcioleciu".

"Praktycznie żyjemy z dnia na dzień"

"Praktycznie żyjemy z dnia na dzień"

Źródło:
PAP

Premier Słowacji Robert Fico może w poniedziałek pojechać do Moskwy, żeby spotkać się z Władimirem Putinem - przekazał w piątek prezydent Serbii Aleksandar Vuczić na antenie jednej z serbskich stacji radiowych. Tematem rozmów ma być kwestia gazu i kończącej się umowy na tranzyt tego surowca z Rosji przez Ukrainę.

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Prezydent Serbii zapowiada spotkanie Ficy z Putinem

Źródło:
PAP

Na Kamczatce został odnaleziony samolot An-2, który zniknął z radarów trzy dni temu. Na jego pokładzie znajdowały się trzy osoby. Wszyscy żyją - oznajmił w niedzielę Siergiej Lebiediew, regionalny minister do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Samolot zniknął nad Kamczatką. Po trzech dniach znaleźli załogę

Źródło:
RBK, Izwestija, Kam24

Na portugalskiej Maderze wieje silny wiatr. Przez wichury odwołano ponad 30 połączeń lotniczych. Wstrzymano też połączenia morskie z wyspą Porto Santo, wchodzącą w skład tego położonego na Atlantyku archipelagu.

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Źródło:
PAP, madeira.rtp.pt

Problemy z kręgosłupem wśród dzieci podzieliłbym na dwie grupy. Z jednej strony mówimy o nieprawidłowej pozycji, przebywaniu przez długi czas przed komputerem, nabywaniu wad postawy. Z drugiej mamy niemałą grupę osób, które zgłaszają się z dolegliwościami bólowymi, co może wiązać się z nieprawidłowym ruchem, z jego nadmiarem - mówił w TVN24 lekarz Łukasz Antolak, specjalista ortopedii i traumatologii kręgosłupa. Wskazał, że "zdarza się, że dochodzi do złamania zmęczeniowego kręgu".

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

Źródło:
TVN24

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl