Gorzów Wielkopolski. Pijany mężczyzna siedział na fontannie Pauckscha z hulajnogą. Będzie go to kosztowało 3500 złotych

Autor:
ng,
rzw
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Dla żartu wciągnął hulajnogę na fontannę
Dla żartu wciągnął hulajnogę na fontannęKMP Gorzów Wlkp.
wideo 2/5
KMP Gorzów Wlkp.Dla żartu wciągnął hulajnogę na fontannę

Trzy mandaty karne na łączną kwotę 3,5 tysiąca złotych otrzymał 23-latek, który kilka dni temu z hulajnogą elektryczną w rękach wdrapał się w nocy na fontannę Pauckscha w centrum Gorzowa Wielkopolskiego – poinformowała w poniedziałek miejscowa policja. Najkosztowniejszym z wybryków okazała się przy tym nie wspinaczka na figurę "Bamberki", tylko jazda po pijanemu.

- Młody człowiek otrzymał po 500 złotych mandatu za zakłócanie porządku publicznego oraz za niewykonanie polecenia policjantów. Najwięcej zapłaci jednak za jazdę hulajnogą pod wpływem alkoholu, bo 2,5 tysiąca złotych – powiedział podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Wdrapał się na fontannę

Do zdarzenia w centrum Gorzowa Wielkopolskiego doszło w nocy z 3 na 4 listopada. Kilka minut przed północą patrol policji został wysłany w okolice Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Operator miejskiego monitoringu zauważył, jak mężczyzna wszedł na fontannę Pauckscha i zaczął wciągać na nią hulajnogę elektryczną.

W momencie, gdy nadjechali policjanci, mężczyzna siedział na fontannie. Kiedy zauważył patrol, zeskoczył i zaczął uciekać w stronę ulicy Obotryckiej. Pościg nie trwał jednak długo. Funkcjonariusze po kilkudziesięciu metrach zatrzymali 23-latka.

Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który postanowił umieścić elektryczną hulajnogę na Fontannie Pauckscha. Gdy na miejscu pojawił się patrol, mężczyzna próbował uciekać pieszo, ale po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że jest pijany.
Mężczyzna wciągnął hulajnogę na Fontannę PauckschaKMP Gorzów Wlkp.

Był nietrzeźwy

- Badanie alkomatem wykazało, że 23-latek miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Tłumaczył się, że hulajnogę wniósł na fontannę dla żartu. Został przewieziony do gorzowskiej komendy, gdzie trzeźwieje – informuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna odpowie za zakłócanie porządku publicznego. Elektryczna hulajnoga, która znalazła się na fontannie, wróciła na chodnik.

Najsłynniejsza gorzowska fontanna

Fontanna Pauckscha to replika konstrukcji z 1897 r. ufundowanej przez Hermana Pauckscha, XIX-wiecznego fabrykanta z Zawarcia. Wodotrysk zawiera figurę kobiety niosącej na ramionach koromysło z wiadrami na łańcuchach. Nosiwoda, zwana potocznie "Bamberką", symbolizuje pracowitość gorzowian i życiodajność Warty. U stóp kobiety siedzą dzieci.

Obecna rzeźba jest wierną rekonstrukcją oryginału, który pod koniec II wojny światowej został zdemontowany i przetopiony na cele wojenne przez Niemców.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng, rzw

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Gorzów Wlkp.

Pozostałe wiadomości