Bruk nie sięgnął mercedesa. Kostkę ułożyli wokół auta

lazarz.pl | Janusz LudwiczakKostka brukowa została położona wokół pojazdu

Na ulicy Sczanieckiej trwa remont chodnika i wygląda na to, że zbyt szybko się nie zakończy. Wszystko za sprawą samochodu, który stoi na nim zaparkowany. Straży miejskiej nie udało się skontaktować z właścicielem, drogowcy ułożyli więc kostkę wokół pojazdu.

- Straż miejska nie ma możliwości, by odholować samochód, ponieważ nie ma prawa, które by na to zezwalało. Zarządca drogi nie postawił żadnego znaku zakazu z tablicą o możliwości odholowania pojazdu. Takie oznaczenie powinno być umieszczone odpowiednio wcześniej, by kierowcy wiedzieli o planowanym remoncie - tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu.

Nie ma zakazu, bo to kłopot

Zarząd Dróg Miejskich tłumaczy jednak, że takiego zakazu nie wprowadzał ze względu na dobro mieszkańców. - Utrudnienia w ruchu związane z pracami remontowymi stanowią duży kłopot dla mieszkających w pobliżu. Dlatego, o ile jest to możliwe, ZDM unika wprowadzania „restrykcyjnego” oznakowania na przykład w postaci znaków zakazu zatrzymywania z tabliczką wskazującą, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela. Na kilkaset remontów przeprowadzonych w ostatnich kilku latach tylko trzy razy zdarzyły się sytuacje kiedy pozostawione pojazdy przeszkadzały w pracach remontowych - mówi Tomasz Libich z ZDM.

Drogowcy przekazali sprawę samochodu blokującego prace na ulicy Sczanieckiej straży miejskiej.

Ktoś był przy samochodzie

Mercedes nie ma poznańskich tablic rejestracyjnych i jego właściciel nie jest prawdopodobnie mieszkańcem Poznania. Jak dowiedziało się tvn24.pl, straż miejska próbowała nawiązać kontakt z właścicielem pojazdu, jednak ten do tej pory nie przestawił auta. Ktoś jednak przy samochodzie był. - W jednym z kół brakowało powietrza, a teraz jest ono napompowane - wyjaśniał we wtorek Piwecki.

ZDM poinformował w środę, że właściciel pojazdu zobowiązał się do usunięcia pojazdu we własnym zakresie.

Prace na Sczanieckiej mają potrwać do 8 listopada.

Pojazd stoi na ulicy Szczanieckiej:

Mapa Targeo

Widziałeś podobne absurdy drogowe? A może zrobiłeś zdjęcie "mistrzowi parkowania"? Czekamy na Wasze sygnały, zdjęcia czy filmy. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eg, fc/iga / Źródło: TVN 24 Poznań, Łazarz.pl

Źródło zdjęcia głównego: lazarz.pl | Janusz Ludwiczak

Pozostałe wiadomości