Poznań

Poznań

Przejechał rowerem Afrykę. Trafi na Lodową?

Kazimierz Nowak, podróżnik który rowerem przemierzył całą Afrykę, mieszkał w Poznaniu przy ulicy Lodowej. Już niebawem skwer przed jego domem może zyskać jego imię. Pomysł czeka na akceptację radnych.

Poznań śladami modernizmu

Od Okrąglaka po „Telewizory”. Od tych zapomnianych po te najbardziej kontrowersyjne. W sobotę będzie można przejść się po modernistycznym centrum Poznania.

Matka Boska w 3D. Poświęcą nietypową figurę

Wykonana w nowoczesnej technologii druku 3D kopia figury Matki Bożej z Dzieciątkiem zostanie poświęcona w Tulcach koło Poznania. To prawdopodobnie pierwsza w Polsce kopia rzeźby sakralnej, wykonana w tej technice.

Estakada w fatalnym stanie, kierowcy i tak nią pojadą

Jeszcze do końca 2013 roku poznańscy kierowcy będą mogli korzystać z estakady na ulicy Krzywoustego. Groziło jej zamknięcie, bo jest w fatalnym stanie, a pieniędzy na remont nie ma. Urzędnicy zadecydowali jednak o dalszym użytkowaniu, by uniknąć paraliżu komunikacyjnego.

Mechanik motocyklowy pilnie poszukiwany

Podczas gdy uniwersytety opuszczają co roku setki nowych socjologów, politologów i kulturoznawców, zawód "mechanik motocyklowy" oficjalnie nawet nie istnieje. Poznańska samochodówka, jako pierwsza w Polsce otwiera specjalne warsztaty, podczas których będą szkolić się przyszli i na razie jedyni specjaliści od napraw motocykli.

Lato proponuje: finał Ligi Europejskiej w Poznaniu

Po Euro 2012 władze Poznania postanowiły zorganizować mecz Polska-Irlandia. Niestety spotkanie się nie odbędzie. Grzegorz Lato, napisał list do Ryszarda Grobelnego w którym informuje – zagramy, ale w Dublinie. Poznań może za to postarać się zorganizować finał Ligi Europejskiej

Poznański spór o latarnie

W Poznaniu trwa spór o miejskie latarnie. Mieszkańcy skarżą się, że drogowcy zapalają je zbyt późno i wieczorami ulice toną w ciemnościach. Urzędnicy tłumaczą, że muszą oszczędzać i latarnie nie mogą palić się dłużej. Proponują jednak mieszkańcom inne rozwiązanie.

107 zarzutów za lewe papiery

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali siedem osób z Centrum Kształcenia w Pile. Powodem zatrzymania były fałszywe poświadczenia dla osób, które miały rzekomo brać udział w zajęciach i kursach oraz egzaminach.

Polacy walczą o medale w kajak polo

- Walczymy, o złoto - deklaruje odważnie Norbert Patkowski, trener polskich kajakarzy polo. Jego podopieczni doskonale radzą sobie w poznańskich mistrzostwach świata. Obydwie seniorskie reprezentacje awansowały ze swoich grup do dalszej fazy rozgrywek i wciąż liczą się w grze o medale.

Były kościelny ukradł z parafii 20 tys. zł

Mężczyzna przez 5 lat okradał parafię Św. Piotra i Pawła w Szamocinie (woj. wielkopolskie). Przy pomocy dorobionego kluczyka do sejfu zabierał część pieniędzy pochodzących z datków. Podejrzanemu grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Uciekinier schwytany 5 minut przed odlotem

Dostać zgodę na pracę poza aresztem, uciec, zabrać paszport z domu i jak najszybciej wylecieć z Polski. Taki plan opracował jeden z więźniów osadzony pod Poznaniem. Prawie mu się udało. Policjanci zatrzymali go tuż przed wejściem na pokład samolotu.

Policja odzyskała skradzione strusie

Policjanci z Leszna w ciągu ostatnich dwóch zatrzymali złodzieja i trzech paserów. Odzyskali również nietypowy łup - było to pięć strusich piskląt.

Niebiescy dzieciom

Niebiescy bohaterowie – od rana poznańscy policjanci brali udział w szczytnym celu, jakim jest oddanie krwi dla potrzebujących, chorych dzieci. Wszystko pod patronatem akcji „Niebiescy dzieciom ”.

Śpiewać jak Słowiki

Poznańskie Słowiki zapraszają do śpiewania w swoim chórze. Poszukują kandydatów z dobrym głosem i słuchem. Jeszcze przez kilka dni chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury.

Hydrobudowa szykuje zwolnienia

W ciągu dwóch najbliższych miesięcy 850 pracowników Hydrobudowy może stracić pracę. Wszystko przez kłopoty finansowe firmy, która od początku roku odnotowała około 800 milionów złotych straty - informuje epoznań.pl.

Szukają operatorów numeru 112

Od nowego roku Poznań przejmie telefony alarmowe 112 z całej Wielkopolski. Rozpoczęto więc nabór na operatorów, którzy będą odbierać je odbierać. Czeka ich niełatwa praca.

Ochrona okradała parkomaty

Pod koniec sierpnia policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy wykradali pieniądze z miejskich parkomatów. Jak się okazało, byli to pracownicy firmy ochroniarskiej, zajmującej się... obsługą automatów parkingowych. To już drugi taki przypadek w tym roku.

Mistrzostwa z literówką

„Canoe Polo World Champioships” - taka literówka znalazła się na bannerach rozwieszonych na poznańskiej Malcie, gdzie trwają mistrzostwa świata. Wszystkie poszły do poprawki.

Prezes Warty do kolekcji

Kiedyś zdjęcia Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej cieszyły oko czytelników Playboya, teraz mogą się nią zachwycać również filateliści. Prezes Warty Poznań trafiła na znaczek z okazji 100-lecia klubu.

Katedra Gnieźnieńska czeka na monitoring. Złodzieje działają

Niecałe dwa lata temu z Katedry Gnieźnieńskiej skradziono pierścień Prymasa Tysiąclecia, teraz zniknął z niej zabytkowy obraz. Policja rozważa kilka scenariuszy, ale złodziei może nie być łatwo namierzyć, bo w Katedrze wciąż jeszcze nie udało się zamontować monitoringu.

Poznań osuszy Maltę

To nie będzie łatwa operacja. Z poznańskiej Malty trzeba spuścić cała wodę, żeby przeprowadzić prace konserwatorskie. Konieczne są one ze względu na niesprzyjające związku biogenne, które wpływają tam z rzeki Cybina.

Warta Poznań - Pogoń Lwów: wielki rewanż po 70 latach

Przed wojną oba kluby należały do ścisłej czołówki, a ich mecze przyciągały uwagę całego kraju. Teraz Warta gra na zapleczu Ekstraklasy, a Pogoń wróciła na piłkarską mapę w 2009 roku, z tym że już nie w Polsce, a na Ukrainie. Teraz spotkają się pierwszy raz od 73 lat.

Na Pogoń i Reissa za złotówkę

Ruszyła sprzedaż biletów na mecz Lech Poznań - Pogoń Szczecin. Władze "Kolejorza" przygotowały sporą niespodziankę dla kibiców, którzy w ostatnim czasie nie byli na stadionie przy ul. Bułgarskiej - będą mogli kupić bilety za złotówkę.

Poznańskie podwórka przejdą metamorfozę

Kolorowe ściany zamiast smutnych murów, ławki na których można przysiąść i dużo zieleni - organizacja Lepszy Świat już snuje plany, w jaki sposób zmieni zaniedbane poznańskie podwórka. Właśnie wygrała miejski konkurs na ich rewitalizację.