Poznań

Poznań

Sprzed sklepu w Zielonej Górze (woj. lubuskie) zniknęło bmw. Za skradzionym autem ruszyło pięć patroli. Po kilkunastu minutach i utworzeniu blokady udało się zatrzymać 27-latka. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. 

Rykiem pił spłoszyli czaple siwe, te uciekły zostawiając jaja i maluchy. Wycinki drzew na terenie Nadleśnictwa Czerniejewo nie przeżyło kilkadziesiąt piskląt. Teraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu wyciąga konsekwencje. Stanowisko stracił nadleśniczy.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali w Łodzi nielegalną rozlewnię alkoholu i miejsce, w którym był magazynowany. Przejęli 55 tysięcy litrów czystego spirytusu i pięć tysięcy litrów podrobionej wódki. Miała być sprzedana w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii.

Strażacy interweniowali w Wielkopolskim Centrum Neuropsychiatrycznym w Kościanie. W jednej z sal, gdzie przebywała 57-letnia pacjentka, doszło do pożaru. Jeszcze przed przyjazdem służb na ratunek ruszył personel szpitala. Kobieta była przytomna, kontaktowała, ale została bardzo mocno poparzona.

Sąd rodzinny w Poznaniu zmienił postanowienie dotyczące miejsca pobytu Kacpra i jego brata. Mają trafić pod opiekę tej samej rodziny zastępczej. - Decyzja była podyktowana koniecznością ochrony dobra tych dzieci – potwierdza Łukasz Klekowski z biura prasowego Rzecznika Praw Dziecka. Chodzi o 10-latka z Lubonia (Wielkopolska), którego historię poznała w ubiegłym tygodniu cała Polska. - Chłopcy są już razem. Teraz muszą mieć spokój i czas dla siebie – poinformował we wtorek na Twitterze Rzecznik Praw Dziecka.