TVN24 | Pomorze

W wodzie pojawiła się biała substancja. "Płynęła w całej objętości strugi"

TVN24 | Pomorze

Autor:
mm//rzw
Źródło:
tvn24.pl
Toruń (Kujawsko-Pomorskie). W Strudze Toruńskiej pojawiła się biała substancja (materiał z 11.07.2022)
Toruń (Kujawsko-Pomorskie). W Strudze Toruńskiej pojawiła się biała substancja (materiał z 11.07.2022)
wideo 2/5
Toruń (Kujawsko-Pomorskie). W Strudze Toruńskiej pojawiła się biała substancja

Struga Toruńska, niewielka rzeka przepływająca przez Toruń (województwo kujawsko-pomorskie), została w poniedziałek zanieczyszczona. W wodzie pojawiła się biała substancja organiczna zawierająca białka. Strażacy zapewniają, że nie jest toksyczna i nie zagraża środowisku.

Około godziny 9.30 do stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu wpłynęło w poniedziałek, 11 lipca zgłoszenie o niezidentyfikowanej substancji w rzeczce.

- Po dojeździe naszych zastępów na miejsce zdarzenia, również zastępu rozpoznania chemicznego, ustalono, że substancja o kolorze białym płynie w całej objętości strugi - poinformował tvn24.pl kapitan Przemysław Baniecki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Niegroźna substancja

Dodał, że urządzenia pomiarowe wskazały, że jest to substancja organiczna, zawierająca białka, niegroźna dla środowiska, o odczynie pH równym 7, czyli neutralnym.

- Nie ustaliliśmy źródła wypływu tej substancji, natomiast jest zupełnie obojętna dla środowiska. To najprawdopodobniej substancja mleczna. Nasze urządzenia pomiarowe nie potwierdziły żadnego zagrożenia - przekazał Baniecki.

Toruń. Biała substancja pojawiła się w Strudze Toruńskiej przy ulicy Wojska PolskiegoKamil Siwicki

Do podobnych sytuacji dochodziło już w przeszłości. Ponad dwa lata temu do Strugi Toruńskiej dostały się duże ilości płuczki z kredą z odwiertów głębinowych prowadzonych na terenie toruńskiej mleczarni.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm//rzw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Siwicki

Pozostałe wiadomości