TVN24 | Pomorze

Zalana autostrada w obu kierunkach. Przejeżdżają tylko auta ciężarowe

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Szczecin/PAP
Zalew na A6 w Kołbaskowie
Zalew na A6 w Kołbaskowietvn24
wideo 2/11
tvn24TVN24 Clean_20210701094017(3684)_aac

Autostrada ze Szczecina do Berlina, tuż przed granicą, została zalana po burzach i obfitych deszczach, które trwają od środowego wieczora w regionie. Nie wiadomo, kiedy skończą się utrudnienia.

"Z powodu obfitych opadów deszczu doszło do zalania drogi w obu kierunkach" - poinformował w czwartek dyżurny Punktu Informacji Drogowej szczecińskiego oddziału GDDKiA. Utrudnienie dotyczy odcinka od węzła Kołbaskowo do granicy państwa.

Policja puszcza powoli samochody, ale utworzył się olbrzymi korek. Na razie mogą przejechać jedynie auta ciężarowe. Samochody osobowe kierowane są na objazdy. Kierowcy jadący ze strony polskiej kierowani są na Rosówek lub Lubieszyn. Z kolei kierowcy jadący z Niemiec kierowani są na objazdy od węzła Penkun w kierunku dróg prowadzących do Rosówka lub Lubieszyna.

Burze z gradem, ulewy. Przybyło ostrzeżeń IMGW.

Intensywne opady trwają w stolicy Pomorza Zachodniego od środowego popołudnia. Jak poinformował media rzecznik prasowy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie młodszy aspirant Przemysław Majer, od godz. 17 w środę do 8 rano w czwartek strażacy interweniowali ponad 300 razy. Zgłoszenia nadal napływają, ponieważ deszcz wciąż pada.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zalania w SzczecinieTVN24

Samochody i garaże pod wodą. Opady w Szczecinie "przeszły oczekiwania".

Zalane są ulice, a także posesje w całym Szczecinie, kierowcy mają trudności z przedostaniem się pomiędzy dwoma brzegami miasta. Zalana została także m.in. droga A6 od granicy państwa do węzła Kołbaskowo.

Według prognozy IMGW opady o umiarkowanym, okresami silnym natężeniu mogą występować w całym województwie zachodniopomorskim jeszcze do wieczora w czwartek. Mogą też wystąpić burze.

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Szczecin/PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości