Uczniowie pomagają chorym na COVID-19 w szpitalach

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Uczniowie pomagają chorym na SARS-CoV-2tvn24
wideo 2/9
tvn24Uczniowie pomagają chorym na SARS-CoV-2

Chorzy, którzy leżą w szpitalach na oddziałach covidowych, często odcięci są od pomocy rodziny. Dlatego uczniowie liceum imienia Adama Mickiewicza w Słupsku postanowili pomóc i zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Pierwsze paczki trafiły do potrzebujących.

Szampony, balsamy, mydła, maszynki do golenia, odżywki do włosów czy po prostu woda do picia albo papier toaletowy – pacjenci szpitali zakażeni koronawirusem bardzo często potrzebują najbardziej podstawowych rzeczy. Ich rodziny nie mogą im tych rzeczy dostarczyć, bo same często przebywają w kwarantannie domowej lub chorują.

Sytuacja ta poruszyła uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku, którzy wraz z pedagogami zorganizowali zbiórkę "Mickiewicz dla szpitala". Zaangażowali się w nią nie tylko nauczyciele, uczniowie i ich rodziny, ale też przypadkowi mieszkańcy Słupska, którzy o akcji usłyszeli.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

"Taka pomoc nic nie kosztuje"

– Przez tydzień zbieraliśmy potrzebne rzeczy, później stworzyliśmy z nich paczki. Udało się ich zrobić na razie pięćdziesiąt: trzydzieści dla pań, dwadzieścia dla panów – opowiada Mariusz Domański, dyrektor szkoły. Trafiły już do Wojewódzkiego Szpitala im. Janusza Korczaka w Słupsku. 

– Przydadzą się nam wszystkie środki higieniczne. Te rzeczy rozdajemy na bieżąco. Także woda jest bardzo ważna, bo pacjenci muszą się nawadniać – komentuje Marcin Prusak, rzecznik szpitala. Placówka bardzo dziękuje za pomoc.

Do chorych już trafiło 50 paczekTVN24

Uczniowie, z którymi rozmawialiśmy, powiedzieli, że "taka pomoc nic nie kosztuje". Podkreślali, że szkoła jest częścią społeczności, a nie tylko "miejscem do uczenia", więc ich reakcja była naturalnym odruchem. Akcja "Mickiewicz dla szpitala" trwa.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: