TVN24 | Pomorze

Potężny wybuch w piwnicy. Jedna osoba poważnie ranna, pięć rodzin nie może wrócić do domu

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/ks
Źródło:
TVN24 Pomorze/PAP
W wybuchu poważnie poszkodowany został jeden mężczyzna
W wybuchu poważnie poszkodowany został jeden mężczyznatvn24
wideo 2/6
tvn24W wybuchu poważnie poszkodowany został jeden mężczyzna

W piwnicy jednego z domów wielorodzinnych w Sławnie (woj. zachodniopomorskie) doszło do wybuchu. Prawdopodobnie wywołał go wyciek gazu. Jeden z mieszkańców został poważnie poszkodowany, a część lokatorów nie może wrócić do swoich mieszkań.

- W niedzielę około godziny 8 rano w budynku wielorodzinnym przy ul. Prusa w Sławnie doszło do wybuchu gazu – poinformował nas młodszy kapitan Damian Tomczyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w tym mieście.

Do eksplozji doszło w piwnicy domu, w momencie, gdy schodził do niej mieszkaniec budynku. Nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną zapłonu gazu. To ten mężczyzna został najbardziej poszkodowany – ma poparzenia ciała. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zabrało go do szpitala. Na razie nie wiadomo, jaki jest jego stan zdrowia.

Szyby rozpadły się na kawałki, ściany popękały

Na miejscu, oprócz straży pożarnej i pogotowia, pojawiły się pozostałe służby: policja, pogotowie gazowe oraz inspektor nadzoru budowlanego. Natychmiast ewakuowano 17 mieszkańców budynku.

Siła wybuchu była bardzo duża - szyby z części okien rozpadły się na kawałki, ściany kamienicy popękały, strop piwnicy runął. Z dachu posypały się dachówki.

Po sprawdzeniu stanu budynku, inspektor nadzoru budowlanego podjął decyzję o wyłączeniu z użytkowania pionu, w którym doszło do wybuchu. Do mieszkań nie może wrócić pięć rodzin. Władze Sławna szukają dla nich lokali zastępczych.

Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności wybuchu.

Marek Maj, jeden z mieszkańców kamienicy, przekazał nam, że zaledwie dzień wcześniej wznowiono dostawy gazu po raz pierwszy po pracach modernizujących instalację w budynku.

Google Maps

Autor:eŁKa/ks

Źródło: TVN24 Pomorze/PAP

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP w Sławnie

Pozostałe wiadomości