Pomorze

"Ruszyła maszyna po szynach ospale". Wąskotorówka znów jeździ nad morzem

Pomorze

Nadmorska wąskotorówka będzie kursować do końca września
Nadmorska wąskotorówka będzie kursować do końca wrześniatvn24
wideo 2/2

Historyczna kolejka wąskotorowa znów ruszyła. Codziennie między Trzęsaczem a Pogorzelicą, kilka razy dziennie, można się nią przejechać po największych atrakcjach gminy Rewal na Pomorzu Zachodnim.

Na wycieczkę retro-kolejką wybrała się w niedzielę Alicja Rucińska, reporterka TVN24 Szczecin. - W majowy weekend można cofnąć się w czasie i z otwartych wagoników rewalskiej wąskotorówki podziwiać nadmorskie krajobrazy – zachęca dziennikarka.

I rzeczywiście – wszyscy pasażerowie wąskotorówki byli zadowoleni. Nikt nie marudził ani na wolne tempo, ani wiatr smagający po twarzach – część z wagoników jest otwarta.

- Wystartowaliśmy tradycyjnie w długi weekend majowy. Aż do 30 września będziemy jeździli według rozkładu – informuje Maciej Łozdowski z Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Pierwszy kurs będzie o godz. 8:40 z Gryfic, gdzie znajduje się lokomotywownia. Ruszy ona w kierunku gminy Rewal, a tam wahadłowo kursować będzie pomiędzy Pogorzelicą a Trzęsaczem.

Jak podkreśla Łozdowski, Nadmorska Kolej Wąskotorowa ma bogatą tradycję – pierwszy kurs odbył się już w 1896 roku. Kiedyś kolejka pełniła rolę jednego z głównych środków transportu nad morze. Dziś jest głównie atrakcją turystyczną.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości