Policjanci radarem sprawdzili, jak szybko jedzie hulajnogą. Zdziwili się

Autor:
eŁKa/rzw
Źródło:
TVN24 Pomorze
Jechał hulajnogą, otrzymał mandat za przekroczenie prędkości
Jechał hulajnogą, otrzymał mandat za przekroczenie prędkościtvn24
wideo 2/8
tvn24Jechał hulajnogą, otrzymał mandat za przekroczenie prędkości

Policjanci z Grupy Speed zatrzymali 21-latka, który pędził hulajnogą z prędkością 50 kilometrów na godzinę, czyli o 30 km/h za dużo. Mężczyzna został ukarany mandatem.

Jak przekazuje młodszy aspirant Łukasz Kowalczyk z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, w środę doszło do nietypowej interwencji funkcjonariuszy z tak zwanej Grupy Speed, która zazwyczaj wyłapuje piratów drogowych łamiących przepisy samochodami i motocyklami.

Tym razem, stojąc przy ulicy Południowej z radarem, zmierzyli prędkość młodego mężczyzny, który zbliżał się do nich na hulajnodze. - Postanowili sprawdzić, z jaką prędkością porusza się ten mężczyzna, bo jechał bardzo szybko. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy okazało się, że zarejestrowali prędkość 50 kilometrów na godzinę, czyli o 30 za dużo dla tej kategorii pojazdu – opowiada mł. asp. Kowalczyk.

Czytaj więcej: Nowe przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych

Mężczyzna został ukarany mandatemKMP w Grudziądzu

W związku z popełnionym wykroczeniem 21-letni mieszkaniec Grudziądza został ukarany mandatem karnym w kwocie 400 zł. Przy okazji policjanci przypominają, że osoby jadące hulajnogami obowiązują przepisy ruchu drogowego.

Autor:eŁKa/rzw

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Grudziądzu

Pozostałe wiadomości