"Poślizgnął się, spadł ze skarpy i wpadł do bagna". Stworzyli łańcuch życia, by go ratować. "Decydowały sekundy"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Ugrzązł w bagnistym brzegu. Pomogli policjanci i świadkowieKPP Kościerzyna
wideo 2/6
KPP KościerzynaUgrzązł w bagnistym brzegu. Pomogli policjanci i świadkowie

Krzyk 51-latka usłyszał świadek, od razu wezwał pomoc. Okazało się, że mężczyzna poślizgnął się i wpadł do bagna. Policjanci, trzymając świadków za ręce weszli w grząski teren. Złapali 51-latka za ubranie i wyciągnęli na brzeg.

Do zdarzenia doszło w czwartek. Do dyżurnego kościerskiej policji około godziny 17 zadzwonił świadek, który usłyszał krzyk 51-latka. Przekazał, że do bagna na brzegu Jeziora Kaplicznego w Kościerzynie (Pomorskie) wpadł mężczyzna.

- Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy od razu przystąpili do ratowania mężczyzny. Sytuacja wymagała natychmiastowej reakcji. Asp. szt. Sławomir Pinkiert i sierż. szt. Tomasz Maciągowski ze świadkami stworzyli łańcuch życia. 51-latek tracił oddech i przytomność, opadał z sił. Miał trudności z chwytem sprzętu ratowniczego - przekazał st. asp. Piotr Kwidziński z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Policjanci weszli więc w grząski teren, chwycili 51-latka za ubranie i wyciągnęli na brzeg.

Mężczyznę uratowali policjanci i świadkowieKPP Kościerzyna

PRZECZYTAJ TAKŻE:. Tylko ryba nie utonie. Nie wyłączaj mózgu.

Mężczyznę udało się uratować

Po wyciągnięciu mężczyzny z wody funkcjonariusze okryli go i czekali na przyjazd karetki. Jak ustalili w trakcie rozmowy z poszkodowanym, 51-latek idąc ścieżką, zasłabł i spadł ze skarpy i wpadł do bagna na brzegu jeziora, z którego nie mógł się wydostać.

Mężczyźnie udzielono pomocy medycznej i został przewieziony do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Oficer prasowy dodaje, że o życiu poszkodowanego decydowały sekundy.

- Pomogła siła spokoju, równowagi i opanowanie policjantów. Nie zawiodła dobra organizacja, a przede wszystkim współpraca mundurowych, bez której, jak sami poinformowali po zdarzeniu, nie byłoby szans na ratunek - mówi st. asp. Kwidzyński.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Mężczyzna ugrzązł na brzegu Jeziora Kaplicznego w Kościerzynie

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Kościerzyna