TVN24 | Pomorze

Okna zasłonięte, na drzwiach tabliczka "zamknięte". Fryzjerka jednak przyjmowała klientów

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Jakie są kary za nieuzasadnione wychodzenie z domu?
Jakie są kary za nieuzasadnione wychodzenie z domu?TVN24
wideo 2/6
TVN24Jakie są kary za nieuzasadnione wychodzenie z domu?

Okna były zasłonięte materiałem, na drzwiach wisiała tabliczka "zamknięte". Policjanci dostali jednak informację, że zakład fryzjerski w Koszalinie (zachodniopomorskie) przyjmuje klientów. - Gdy zapukali, drzwi do salonu otworzyła właścicielka, a wewnątrz przebywało dwóch mężczyzn - opisuje policja. Wobec całej trójki funkcjonariusze skierowali do sądu wnioski o ukaranie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

O tym, że fryzjerka przyjmuje klientów policjanci zostali poinformowani w środę.

- Podejmujący interwencję funkcjonariusze zauważyli, że okna zakładu są całkowicie zasłonięte materiałem, by nie można było dostrzec, czy ktoś jest w środku. Gdy mundurowi zapukali, drzwi do salonu otworzyła właścicielka, a wewnątrz przebywało dwóch mężczyzn, których wpuściła chwilę wcześniej. Jeden z mężczyzn w momencie kontroli prowadzonej przez funkcjonariuszy siedział na fotelu fryzjerskim - informuje podkom. Irena Kornicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Za złamanie przepisów wobec całej trójki policjanci skierowali wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Koszalinie.

- Dodatkowo właścicielka salonu musi liczyć się z karą, która zostanie jej wymierzona przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego - mówi Kornicz.

Kolejne obostrzenia

W związku z epidemią COVID-19 na terenie całego kraju obowiązują obostrzenia. Dotyczą one m.in. ograniczenia dostępu do parków i miejsc rekreacji, zakazu korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich, zamknięte są również hotele, a także salony kosmetyczne i fryzjerskie.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń i wprowadzeniu kolejnych - m.in. od 16 kwietnia będzie obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: zachodniopomorska policja

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości