Gdańsk. Wybuch butli z gazem. Jedna osoba poparzona, ściany w kamienicy naruszone

Autor:
MAK//now
Źródło:
TVN24/PAP
Wybuch butli z gazem w Gdańsku (materiał z 31.12.2021)
Wybuch butli z gazem w Gdańsku (materiał z 31.12.2021)KM PSP Gdańsk
wideo 2/4
KM PSP GdańskWybuch butli z gazem w Gdańsku

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wybuchu butli z gazem w trzypiętrowej kamienicy w Gdańsku. Ewakuowano 20 osób - poinformowała straż pożarna z Gdańska. Uszkodzenia budynku są na tyle poważne, że nie mogą wrócić one do swoich mieszkań.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 16 w kamienicy przy ulicy Rejtana w Gdańsku. Jak przekazał Jakub Friedenberger z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, jedna osoba została poparzona.

Na miejscu pracowało sześć zastępów straży. Ewakuowano 20 osób - część wyszła sama jeszcze przed przyjazdem służb.

W wyniku wybuchu jedna osoba została poszkodowana KM PSP Gdańsk

Ewakuowani nie mogą wrócić do mieszkań

Eksplozja butli gazowej naruszyła część ścian. Na miejscu był inspektor nadzoru budowlanego, który zdecydował, że na razie mieszkańcy nie mogą wrócić do swoich mieszkań.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

"Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zdecydował o zakazie dalszego użytkowania obiektu do czasu sporządzenia szczegółowej ekspertyzy. W asyście strażaków trwa ewakuacja niezbędnego mienia dla osób poszkodowanych. Na miejscu pracuje także MCZK [Miejsce Centrum Zarządzania Kryzysowego - przyp. red.] organizując pomoc dla mieszkańców" - poinformowali w mediach społecznościowych w czwartek gdańscy strażacy.

Autor:MAK//now

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego:  KM PSP Gdańsk

Pozostałe wiadomości