W mieszkaniu znaleźli ciało mężczyzny i dwa martwe koty

Autor:
ng/gp
Źródło:
PAP
Co roku tlenek węgla zabija około 100 osób. Ochronić się przed nim pomagają specjalne sygnalizatory
Co roku tlenek węgla zabija około 100 osób. Ochronić się przed nim pomagają specjalne sygnalizatoryAneta Regulska | Fakty w Południe
wideo 2/7
Aneta Regulska | Fakty w PołudnieCo roku tlenek węgla zabija około 100 osób. Ochronić się przed nim pomagają specjalne sygnalizatory

W jednym z gdańskich mieszkań znaleziono ciało 72-letniego mężczyzny i dwa martwe koty. Według strażaków, wszystko wskazuje na to, że w lokalu ulatniał tlenek węgla.

W poniedziałek 14 listopada, tuż po godz. 15 policjanci, przyjęli zgłoszenie, że w jednym z mieszkań przy ul. Klonowicza znaleziono ciało mężczyzny oraz dwa martwe koty.

- Na miejscu, pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego sądowego z zakresu medycyny, pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy wykonali oględziny. Policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną - poinformował oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Gdańsku asp. szt. Mariusz Chrzanowski

Piecyk w lokalu

W mieszkaniu znajdował się piecyk gazowy. Zdaniem strażaków, prawdopodobną przyczyną śmierci 72-letniego mężczyzny i jego zwierząt było zatrucie tlenkiem węgla, jednak nie mogą potwierdzić tego jednoznacznie na tym etapie.

Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało przekazane do badań sekcyjnych. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

- Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna nie żył już od jakiegoś czasu - dodał oficer prasowy komendanta miejskiego straży pożarnej w Gdańsku mł. bryg. Jacek Jakóbczyk.

Dwutlenek węgla zbiera żniwo

Od 1 października służby w całym kraju odnotowały 313 zdarzeń z udziałem tlenku węgla. Z jego powodu zmarło już 10 osób, a 87 uległo podtruciu.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości