Pocięli na kawałki pomnik przyrody i wywieźli z lasu

Autor:
mm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Długi Most. Pocięta sosna znajdowała się na skraju lasu
Długi Most. Pocięta sosna znajdowała się na skraju lasu
wideo 2/5
Długi Most. Pocięta sosna znajdowała się na skraju lasu

Pocięli, a następnie ukradli drewno pochodzące ze 155-letniej sosny, będącej pomnikiem przyrody. Drzewo rosło w Leśnictwie Długi Most w województwie kujawsko-pomorskim. Strażnicy leśni powiadomili policję.

- Nie ma możliwości, by ktoś nawet za pomocą maszyny obalił to drzewo. To wywrot. Przewróciło się pewnie z powodu silnego podmuchu wiatru - wyjaśnia Paweł Prucnal, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Brodnica.

Od 2009 roku 155-letnia sosna była wpisana na listę pomników przyrody. Miała 33 metry wysokości, średnicę pnia o wielkości 92 centymetrów oraz 289 centymetrów w obwodzie. Złodzieje pocięli je na kawałki.

Pozostałości drzewa znaleziono w lesie nieopodal miejscowości DronikiShutterstock

Pocięli na kawałki

- Rzeczywiście, doszło do kradzieży drewna. Sosna została pocięta na około ośmiometrowe odcinki. O sprawie jest powiadomiona policja i straż leśna. Wierzę, że znajdziemy sprawców. Nigdy nie było w nadleśnictwie kradzieży pomnika przyrody. To akt wandalizmu godny potępienia - dodaje Paweł Prucnal.

Leśnicy wycenili wartość skradzionego drewna na kwotę 1517 złotych i 80 groszy. - Utrata tego drzewa jako pomnika przyrody jest jednak stratą nieocenioną - kończy Prucnal.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości