TVN24 | Pomorze

Ursus służył firmie od 43 lat, ktoś go ukradł

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Nagranie kradzieży ursusa C-385
Nagranie kradzieży ursusa C-385KMP w Toruniu
wideo 2/6
KMP w ToruniuNagranie kradzieży ursusa C-385

Policja z Chełmży (województwo kujawsko-pomorskie) szuka ciągnika marki Ursus skradzionego z parkingu firmy w Nawrze. Rok produkcji ciągnika to 1978. Ma liczne wgniecenia, rysy i ślady korozji. Jego wartość to około 25 tysięcy złotych.

31 października około 23:30 w nocy w Nawrze w gminie Chełmża skradziono ciągnik ursus C-385. Pod osłoną nocy, co widać na nagraniu opublikowanym przez policję, sprawca wsiadł do pojazdu, do którego dołączona była przyczepa i odjechał. Wszystko nagrał monitoring.

Jak przekazuje nam podinspektor Wioletta Dąbrowska, ciągnik został wyprodukowany w 1978 roku. Od początku był wykorzystywany w tej samej firmie, zajmującej się hodowlą roślin. Jego wartość oszacowano na 25 tysięcy złotych.

Charakterystyczne tablice

– Liczymy, że na opublikowanym filmie ktoś rozpozna sprawcę lub pojazd, który może pojawił się nagle rano u sąsiada – mówi nam podinsp. Dąbrowska. Ursus jest koloru czerwono-zielonego, a przyczepa koloru zielonego. Numer rejestracyjny to TOA 278V i jest na starych czarnych tablicach. Jak przekazują policjanci, zarówno ciągnik, jak i przyczepa posiadały uszkodzenia, rysy, wgniecenia i ślady korozji.

– Prosimy o pilny kontakt telefoniczny z Komisariatem Policji w Chełmży pod numerem telefonu 47 754 42 36 lub 47 754 42 00 – apeluje policjantka.

Ursus służył w tym samym przedsiębiorstwie od 43 lat czyli od wyjechania z salonu. Jak podejrzewają pracownicy firmy, z którymi rozmawialiśmy, mógł stanowić łakomy kąsek nie tylko ze względu na swoje możliwości, a brak nadajników GPS oraz łatwość obsługi.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Skonstruowane przez Polsko-Czechosłowacki Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Ciągników w Brnie ursusy C-385 były znane z dużej mocy oraz kilku chronionych patentami rozwiązań technicznych. Wyprodukowano prawie 1000 egzemplarzy tego pojazdu. Wiele z nich działa do dziś.

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Toruniu

Pozostałe wiadomości