TVN24 | Pomorze

Trzy osoby nie żyją. "W pomieszczeniach podwyższony poziom tlenku węgla"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24/PAP
Co roku tlenek węgla zabija około 100 osób. Ochronić się przed nim pomagają specjalne sygnalizatory
Co roku tlenek węgla zabija około 100 osób. Ochronić się przed nim pomagają specjalne sygnalizatoryAneta Regulska | Fakty w Południe
wideo 2/8
Aneta Regulska | Fakty w PołudnieCo roku tlenek węgla zabija około 100 osób. Ochronić się przed nim pomagają specjalne sygnalizatory

W jednym z budynków jednorodzinnych w Bydgoszczy znaleziono ciała trzech osób. Jak informuje straż, w pomieszczeniach podwyższony był poziom tlenku węgla. - Nie możemy jednak w tej chwili przesądzić, że to czad przyczynił się do śmierci tych osób - zastrzega policja.

Służby otrzymały zgłoszenie o tragedii około godziny 18 w piątek. Policja i straż pożarna znalazły w budynku przy ulicy Zakopiańskiej w Bydgoszczy trzy ciała - kobiety i dwóch mężczyzn.

- Wskazania miernika wykazały 8 ppm CO (poziom tlenku węgla w powietrzu - red). To wartość ani duża, ani mała, ale należy pamiętać, że przed otwarciem drzwi mogła być znacznie wyższa - przekazał dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

PRZECZYTAJ TAKŻE: W pokoju znaleźli ciała dwóch kobiet

65-letnia kobieta i mężczyźni w wieku około 50 lat

- Zgłoszenie o tym, że w domu jednorodzinnym przy ulicy Zakopiańskiej znaleziono trzy ciała, otrzymaliśmy o 17.56. Straż pożarna stwierdziła podwyższony poziom tlenku węgla, ale nie możemy w tej chwili przesądzić, czy to on przyczynił się do śmierci tych osób - przekazała podkomisarz Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Dodała, że nie żyją 65-letnia kobieta i dwaj mężczyźni w wieku ok. 50 lat. Policja nie ma w tej chwili wiedzy, czy te osoby mieszkały w tym budynku na stałe, czy przebywały jednorazowo. To dom w bardzo złym stanie.

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24/PAP

Pozostałe wiadomości