Pomorze

Pomorze

Ponad 200 wystawców z całego świata bierze udział w 17. Międzynarodowych Targach Morskich i Konferencji Baltexpo. Naukowcy z Politechniki Gdańskiej pokazali swój projekt podwodnego hotelu, którego prototyp ma powstać w Gdyni.

Do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ wpłynął wniosek o upadłość Stoczni Gdańsk. Złożyła go firma Techwind z Banina, której zakład zalega ok. 250 tys. zł. Do sytuacji stoczni odniósł się minister transportu Sławomir Nowak. - Problemy stoczni związane są z jej tradycją i politycznym uwikłaniem - powiedział.

36-letni kapitan jachtu bandery Federacji Rosyjskiej trafił w poniedziałek do policyjnej izby zatrzymań. Mężczyzna nawigował jednostkę do fromborskiego portu, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dzień wcześniej, również po pijanemu, zakotwiczył jacht na samym środku toru wodnego na rzece Szkarpawa. We wtorek usłyszał zarzut. Jak poinformowała policja, kapitan dobrowolnie poddał się karze.

19-letni mieszkaniec małej miejscowości na Śląsku, podejrzewany o udział w pobiciu na plaży w Gdyni, został zatrzymany we wtorek rano przez śląską policję. Jak dotąd prokuratura postawiła zarzuty w tej sprawie pięciu osobom: dwie z nich aresztowano.

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło we wtorek rano na trasie Korne-Lipusz na Pomorzu. Samochód ciężarowy uderzył w bok osobówki, skręcającej w lewo, po czym oba samochody wylądowały w rowie. Jak zapewnia policja, kierowcy byli trzeźwi.

30 września przed Sądem Rejonowym w Elblągu rozpocznie się sprawa karna biegłych od sprawy Krzysztofa Olewnika. Pracownicy policyjnego laboratorium kryminalistycznego w Olsztynie oskarżeni są o niedopełnienie obowiązków i sfałszowanie wyników badań DNA szczątków mężczyzny.

Jak poinformował na Kontakt24 internauta, europoseł Jacek Kurski na gdańskiej Morenie zaparkował swoje bmw na ścieżce rowerowej, a później przejechał nią, aby włączyć się do ruchu. Autor filmu i zdjęć podaje, że europoseł najpewniej spieszył się do przedszkola, które jest w pobliżu, bo był z dzieckiem. - Tam się po prostu staje - skomentował w "Kropce nad i" polityk.

55-letni surfer został ciężko ranny w wyniku wypadku, do którego doszło w niedzielę rano w Chałupach. Mężczyzna został porwany przez silny wiatr, po czym uderzył w pomost. Do szpitala odtransportował go śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ponad 50 trampolin ustawionych poziomo i pod skosem przy ścianie, dające intensywny wycisk, ale i mnóstwo dobrej zabawy. Wkrótce w Gdyni ma zostać otwarty nowoczesny park trampolin, który, jak mówią organizatorzy, będzie największym takim obiektem w Europie.