Pomorze

Pomorze

Gdańska prokuratura złożyła apelację od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie ws. masakry robotników z grudnia 1970 r. Śledczy podtrzymują stanowisko, w którym zarzucili trzem osobom, m.in. ówczesnemu wicepremierowi Stanisławowi Kociołkowi, "sprawstwo kierownicze" zabójstwa.

Umorzeniem zakończyło się śledztwo, w którym prokuratorzy z Gdańska badali nieprawidłowości przy dotychczasowych postępowaniach organów ścigania dot. porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Wcześniej w toku śledztwa o zaniedbania oskarżono cztery osoby.

Prokuratura Rejonowa w Słupsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Pawłowi W., który w kwietniu zeszłego roku doprowadził do wybuchu gazu i częściowego zawalenia się kamienicy przy ul. Krasińskich. Wobec mężczyzny zastosowany jest dozór policyjny, ma też zakaz opuszczania kraju.

Słupski aquapark jest już zbudowany w 70 proc., jednak na jego dokończenie miastu brakuje 17,3 mln zł. Nie chce ich wyłożyć rada miejska. Władze Słupska alarmują: większe koszty trzeba będzie ponieść, gdy porzuci się inwestycję, niż gdy się ją dokończy. I zapowiadają, że jeszcze raz poproszą radnych o fundusze.

Kilkudziesięciu gdańskich morsów przywitało nowy rok zanurzając się w lodowatym Bałtyku przy plaży w Jelitkowie. Gorąco kibicowały im tłumy gdańszczan. Wśród amatorów zimowych, morskich kąpieli znalazł się również dziennikarz "Dzień Dobry TVN" Filip Chajzer.

Policjanci z Oruni zatrzymali 18-latka, podejrzanego o napaść na 12-latka na jednym z przystanków tramwajowych w Gdańsku. Mężczyzna najpierw pobił nastolatka, po czym ukradł mu telefon i kilka złotych. 18-latek trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Tysiące osób bawiły się w sylwestra na Monciaku. Na powitanie Nowego Roku w Sopocie zdecydowali się ludzie niemal z całej Polski - na deptaku spotkać można było między innymi mieszkańców Koszalina, Torunia, Lublina, czy nawet Krakowa.

1 stycznia 2014 r. na mapie Polski pojawi się sześć nowych miast - poinformowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Są wśród nich Mrozy (powiat miński, woj. mazowieckie), Czarna Woda (powiat starogardzki, woj. pomorskie), czy Zaklików (powiat stalowowolski, woj. podkarpackie).

W środę wieczorem odwołano czwartkowe rejsy pasażerskie między Polską i Szwecją. To skutek zbliżającego się do Pomorza orkanu. Najsilniej, nawet do 140 km/h, ma wiać w nocy z czwartku na piątek. Na Bałtyku spodziewany jest sztorm o sile 8 st. w skali Beauforta.

Elektryczna Tesla potrzebuje zaledwie 3 sekund, aby rozpędzić się do setki. Naładowanie do pełna akumulatorów tego nietypowego auta to koszt zaledwie 30 zł. Samochód zaprezentowano właśnie na Targach Recyklingu i Ekologii w Gdańsku.