Pomorze

Pomorze

Unijny komisarz ds. budżetu i programowania finansowego Janusz Lewandowski wystartuje w majowych wyborach do PE z pierwszego miejsca na liście PO w pomorskim. Na drugim miejscu znalazła się sygnatariuszka Porozumień Sierpniowych, Henryka Krzywonos-Strycharska.

Około 200 osób z flagami Polski i Ukrainy wzięło udział w manifestacji "Solidarności" przed Konsulatem Federacji Rosyjskiej w Gdańsku. Związkowcy zażądali wycofania wojsk rosyjskich z terytorium Ukrainy i "zdecydowanie potępili niczym nie usprawiedliwiony akt agresji na niepodległe państwo".

W Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy trwa montaż 3 z 5 rękawów. Dzięki nim pasażerowie będą mogli wygodnie wejść do samolotu z terminalu, bez względu na pogodę. - Koszt tej inwestycji to 12 mln złotych - powiedział Marcin Dargacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego.

W ramach obchodów rocznicy z pokładu okrętu ORP "Błyskawica" oddano salut armatni. W ciągu 15 lat polskie jednostki brały udział w 18 misjach międzynarodowych NATO, a polskie okręty przez 90 miesięcy służyły Sojuszowi Północnoatlantyckiemu. – Współpraca z NATO pozwala na podniesienie standardów i wprowadzenie nowych schematów – powiedział kmdr Mirosław Mordel, dowódca 3 Flotylli Okrętów.

Katowiccy policjanci zatrzymali pseudokibica Ruchu Chorzów, który włamywał się do mieszkań sąsiadów. Ten sam mężczyzna był zatrzymany w związku z pobiciem w sierpniu 2013 roku na plaży w Gdyni meksykańskich marynarzy – informuje policja.

"Kuszenie Św. Antoniego" Salvadora Dali czy emocjonująca gra w karty w obrazie Paula Cezanne’a – to tylko niektóre z dzieł "ożywionych" przez gdyńskich animatorów. 20 osób przez ponad pół roku pracowało nad tym, żeby historię, którą stworzyli malarze, przenieść do świata filmu i tchnąć w nią życie. W ten sposób powstały cztery niezwykłe filmy animowane.

19-letni biegacz pochodzący z Pakistanu zaginął podczas Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Sopocie, na których miał wystartować. W niedzielę rano zgłoszenie o zaginięciu sportowca zgłosił jego trener. Saddama Hussaina – bo tak nazywa się 19-latek – poszukuje policja.