TVN24 | Polska

Wykoleił się pociąg relacji Wiedeń-Warszawa. "Obudziliśmy się od mocnego wstrząsu"

TVN24 | Polska

Autor:
est/mtom
Źródło:
Kontakt 24, TVN24, PAP
TVN24Wykoleiły się dwa wagony pociągu relacji Wiedeń-Warszawa

Pociąg jadący z Wiednia do Warszawy wykoleił się w miejscowości Czerwionka-Leszczyny (woj. śląskie). Wagony się nie przewróciły. Pierwsze informacje oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do wypadku doszło po godzinie 4 rano. - Wykoleiły się dwa ostatnie z siedmiu wagonów pociągu pośpiesznego PKP Intercity relacji Wiedeń-Warszawa. Wagony nie przewróciły się, a jedynie wypadły z torów - przekazał oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku. Zapewnił, że w zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych.

Według relacji Reportera 24, który podróżował pociągiem, gdy doszło do wykolejenia, większość pasażerów spała. - Nagle obudziliśmy się od mocnego wstrząsu i szumu. Walizki prawie zleciały nam na głowę. Wszystko trwało około minuty - relacjonował.

Pociąg relacji Wiedeń-Warszawa wykoleił się w miejscowości Czerwionka-LeszczynyKontakt 24/ acimbalyuk

- W pociągu podróżowało łącznie około 80 pasażerów, nikomu nic się nie stało. W tej chwili oczekują już na autobusową komunikację zastępczą, która zabierze ich do Krakowa, skąd będą kontynuować podróż pociągami - powiedziała Anna Zakrzewska z zespołu prasowego PKP Intercity. Jak dodała, na miejsce wezwano również specjalną komisję powypadkową. - Jest powoływana zawsze w takich sytuacjach do ustalenia okoliczności zdarzenia - wyjaśniła.

Ruch kolejowy na linii Tychy-Rybnik został wstrzymany. Regionalny przewoźnik Koleje Śląskie wprowadził zastępczą komunikację autobusową. Pociągi PKP Intercity jadą trasą zmienioną: ze stacji Tychy przez Pszczynę, Suszec do Rybnika.

Autor:est/mtom

Źródło: Kontakt 24, TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/ acimbalyuk