TVN24 | Polska

Specjalne wydanie "Kropki nad i". Gośćmi Jarosław Gowin, Jan Maria Jackowski, Marek Borowski i Marek Migalski

TVN24 | Polska

Autor:
mart/kab
Źródło:
TVN24
Wydanie specjalne "Kropki nad i". Gośćmi Jarosław Gowin, Jan Maria Jackowski, Marek Borowski i Marek MigalskiTVN24
wideo 2/21
TVN24Wydanie specjalne "Kropki nad i". Gośćmi Jarosław Gowin, Jan Maria Jackowski, Marek Borowski i Marek Migalski

W czwartek o godzinie 20 na antenie TVN24 specjalne wydanie "Kropki nad i" poświęcone zagrażającym wolności mediów zmianom w ustawie o radiofonii i telewizji forsowanym przez Prawo i Sprawiedliwość. Gośćmi Moniki Olejnik będą szef Porozumienia Jarosław Gowin, senator klubu PiS Jan Maria Jackowski, senator Marek Borowski i politolog, profesor Marek Migalski.

W środę Sejm przyjął ustawę anty-TVN. Poparło ją 228 posłów, przy 216 głosach przeciw oraz 10 głosach wstrzymujących się. Ustawa zwana anty-TVN zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Nowe przepisy, których projekt złożyli w Sejmie posłowie PiS, w zgodnej opinii komentatorów wymierzone są w niezależność stacji TVN. Przeciwko zmianom w ustawie medialnej zaprotestowało wielu dziennikarzy, polityków i instytucji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO 

W specjalnym godzinnym wydaniu "Kropki nad i" o forsowanych przez Prawo i Sprawiedliwość zmianach w ustawie radiofonii i telewizji z Moniką Olejnik dyskutować będą szef Porozumienia Jarosław Gowin, senator klubu PiS Jan Maria Jackowski, senator Marek Borowski i politolog, prof. Marek Migalski.

Ustawa anty-TVN

TVN24 wciąż czeka na przedłużenie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji koncesji, która wygasa 26 września. Wniosek o jej przedłużenie został złożony 18 miesięcy temu. KRRiT twierdzi, że problem leży w "sytuacji właścicielskiej" grupy TVN. Tymczasem grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości wniosła 7 lipca do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. "Wolą ustawodawcy jest, by spółki z siedzibą w Polsce nie mogły być kontrolowane przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego" - napisano w uzasadnieniu. Ustawa została uchwalona w środę.

Właścicielem TVN jest Discovery, poprzez spółkę zależną Polish Television Holding BV w Holandii, a więc należącą do EOG. W zgodnej opinii komentatorów zmiany wymierzone są w niezależność TVN.

Raport tvn24.pl: PROJEKT USTAWY ANTY-TVN A KONCESJA DLA TVN24 I TVN

Autor:mart/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24