Polska

Sławne zdjęcie pierwszej damy hitem aukcji WOŚP. Droższe niż spinki prezydenta

Polska

Para prezydencka wsparła w tym roku WOŚP
Para prezydencka wsparła w tym roku WOŚPtvn24
wideo 2/22

200 tys. zł zasili konto WOŚP dzięki licytacji słynnego zdjęcia Agaty Kornhauser-Dudy ze Światowych Dni Młodzieży, z autografem pierwszej damy. Spinki do mankietów od prezydenta Andrzeja Dudy wylicytowano za ponad 6,7 tys. zł. Obie aukcje zakończyły się w środę.

Słynne zdjęcie na lotnisku w podkrakowskich Balicach wykonał Jacek Łabędzki, gdy po powitaniu papieża Franciszka pierwsza dama witała się z zebranymi na płycie lotniska biskupami. W zakończonej w środę licytacji zdjęcia uczestniczyły 24 osoby. Ostatecznie zaoferowano za nie 200 tys. zł, które zasilą konto fundacji.

Spinki przyjaźni polsko-niemieckiej

Prezydent Andrzej Duda przekazał na aukcję spinki do mankietów, których używał podczas wizyty w Berlinie 11 grudnia ubiegłego roku. Para prezydencka wraz z prezydentem RFN Joachimem Gauckiem i jego partnerką Danielą Schadt wysłuchała wówczas koncertu zamykającego obchody 25-lecia podpisania traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Polską a Niemcami. Spinki prezydenta zostały wylicytowane za 6766 zł. W aukcji uczestniczyło 16 osób.

Będzie rekord?

W tym roku WOŚP zbierała pieniądze na sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Wstępny zadeklarowany wynik tegorocznego Finału to 62 mln 418 tys. zł. Zbieranie pieniędzy nie kończy się wraz z Finałem - wiele elektronicznych zbiórek będzie trwało jeszcze przez cały styczeń, część charytatywnych aukcji skończy się dopiero w lutym. Poprzedni Finał WOŚP kończyła z wynikiem ponad 43,4 mln zł, a na konferencji zorganizowanej dzień później informowano o ponad 44 mln zł. Ostatecznie fundacja w zeszłym roku zebrała ponad 72 mln zł.

Autor: tmw//rzw / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/mmagierowski | Jacek Łabędzki

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości